Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Burmistrz Ursynowa apeluje o ochronę drzew

16-06-2021 22:02 | Autor: red.
Burmistrz Dzielnicy Ursynów, Robert Kempa zwrócił się w specjalnym liście do parlamentarzystów z propozycją zmian legislacyjnych, których celem byłaby skuteczniejsza ochrona drzew. Gdyby nie tzw. „Lex Szyszko” udałoby się na samym Ursynowie w 2020 roku uratować przed wycinką 71 drzew i uzyskać 824 nasadzeń nowych drzew.

List został wysłany do 20. posłów 4. senatorów z Warszawy, przewodniczących sejmowej i senackiej Komisji Ochrony Środowiska, a także dwóch parlamentarnych zespołów (Zespół ds. Środowiska, Energii i Klimatu i Zespołu ds. Miast).

Burmistrz apeluje o wycofanie się ze szkodliwych zmian wprowadzonych w 2016 roku i częściowo poprawionych w 2017 roku (art. 83f ust. 1 pkt 3a) oraz ust. 4-19. Chodzi przede wszystkim o ograniczenie wycinek drzew, które odbywają się na dużą skalę, niemal bez kontroli ze strony organów administracji publicznej i w dodatku bez żadnej obowiązkowej rekompensaty w postaci nasadzeń zastępczych lub uiszczenia opłaty.

„W sytuacji postępujących zmian klimatycznych, których póki co nie potrafimy skutecznie powstrzymać, a zatem coraz bardziej negatywnych ich skutków dla życia w mieście (miejska wyspa ciepła, długotrwałe okresy bez opadów, nadmiar CO2), powinniśmy podejmować wszelkie działania, aby ograniczać do minimum wycinanie drzew, a gdy już do wycinki dochodzi, aby realizować nowe nasadzenia. W tym zakresie nie powinno być rozróżnienia na to, kim jest właściciel gruntu, na którym rośnie drzewo planowane do wycięcia. Dziś każde drzewo jest niezbędne dla poprawy jakości życia w mieście” – czytamy w piśmie burmistrza Roberta Kempy.

Pełna treść listu dostępna na www.ursynow.pl.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA