Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Złota szachownica gminy Piaseczno

11-05-2016 22:19 | Autor: MP
Podczas sesji Rady Miejskiej w Piasecznie burmistrz Zdzisław Lis i przewodniczący Rady Piotr Obłoza wręczyli nagrody mistrzom gry w szachy, reprezentującym kilka pokoleń.

Najgorętsze brawa otrzymała Monika Soćko z Zalesia Górnego, która niedawno w Poznaniu wywalczyła po raz siódmy indywidualny tytuł mistrzyni Polski. To pierwsza polska szachistka, której udało się uzyskać (w 2008) męski tytuł arcymistrza. Serdecznymi oklaskami radni podziękowali też Iwecie Rajlich, która w Poznaniu sięgnęła po brąz.

Na koniec zaś cała sala nagrodziła brawami ucznia Gimnazjum nr 1 w Piasecznie Patryka Chylewskiego, członka sekcji szachowej Klubu Sportowego Laura Chylice. Chylewski zakwalifikował się w roku ubiegłym na mistrzostwa świata juniorów w Carras (Grecja). Ten nadzwyczaj utalentowany szachista młodego pokolenia – od ósmego roku życia pobierał nauki od szachowego mistrza kraju Bartosza Soćki (męża Moniki Soćko), by z czasem przejść pod opiekę Macieja Nurkiewicza.

Warto dodać, że Chylice i Zalesie Górne to obecnie bodaj największe na Mazowszu zagłębie szachowych talentów. W niedawnych mistrzostwach gminy szkół podstawowych zalesianom dostały się aż trzy spośród sześciu tytułów, a jeden z nich wywalczyła najmłodsza córka małżeństwa Soćków – Julia.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA