Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Złodzieje rusztowań zatrzymani

08-08-2022 12:16 | Autor: POL
Policjanci z Ursynowa zatrzymali czterech mężczyzn, którzy z terenu budowy domków jednorodzinnych przy ulicy Jagielskiej ukradli elementy metalowych rusztowań. Później swój łup spieniężali w skupie złomu. Już usłyszeli zarzuty za kradzież.

Policjanci z Ursynowa podczas swojej codziennej służby patrolowo-interwencyjnej w rejonie ul. Jagielskiej zauważyli mężczyznę, który z zarośli obserwował okoliczne zabudowania. Nienaturalne zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenie policjantów, którzy postanowili go wylegitymować. Legitymowany 48-latek tłumaczył, iż pokłócił się z bratem, który odjechał z miejsca a jego zostawił.

Po krótkiej obserwacj terenu i wskazanego pojazdu, policjanci zatrzymali do kontroli białego busa jadącego ul. Puławską w kierunku Piaseczna, który miał zasłonięte czarną folią tablice rejestracyjne oraz tylne szyby pojazdu. Na całym pojeździe widoczne były liczne zarysowania świadczące o przewożonych konstrukcjach budowlanych. W środku przebywało trzech mężczyzn, którzy tłumaczyli, iż zwiedzają stolicę, a dodatkowo nie posiadali przy sobie żadnego dokumentu tożsamości. Policjanci nie dali wiary twierdzeniom mężczyzn, postanowili przeszukać pojazd. Pod siedzeniami w pojeździe ujawnione zostały nożyce do prętów, klucz francuski, latarka, taśma izolacyjna, rękawice. Wskazane przedmioty mogły mieć bezpośredni związek z kradzieżą elementów budowlanych.

Szybko okazało się, iż w niedalekiej okolicy od miejsca zatrzymania pojazdu, znajduje się teren budowy, przed którego brama wjazdową widoczne były ślady bieżnika opon oraz przecięty łańcuch zabezpieczający wjazd na posesję. Na terenie, którym znajdował się sprzęt budowlany między innymi konstrukcje rusztowań.

Na podstawie zebranych informacji oraz zapisów z rejestratora pobliskiego monitoringu potwierdził się fakt kradzieży 14 sztuk metalowych, pionowych ram o wartości 1400 zł. 30-letni sprawca kradzieży i jego 36-letni i 38-letni kompani zostali umieszczeni w policyjnym areszcie. Zostały przedstawione im zarzuty zaboru cudzego mienia, za które sąd może ich skazać na 5 lat więzienia. Postępowanie w tej sprawie nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Ursynów.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA