Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Zielony Ursynów: problemy wciąż te same, a burmistrz...

16-10-2015 16:48 | Autor: Agnieszka Pająk-Czech
W tym tygodniu odbyły się dwa spotkania burmistrza Roberta Kempy z mieszkańcami Zielonego Ursynowa. Podczas nich, mieszkańcy mogli podzielić się z burmistrzem swoimi problemami, nie rzadko prosząc o pomoc w rozwiązaniu spraw...

Mieszkańcy nadal borykają się z tymi samymi problemami: podtopienia, brak kanalizacji i chodników, poprawa bezpieczeństwa na drogach i wreszcie odszkodowania za hałas lotniczy.

Cóż, dobra wiadomość dla mieszkańców Zielonego Ursynowa to taka, że Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi wreszcie linię autobusową, która będzie jeździła ulicą Baletową. Pozostałe sprawy wymagają zarówno czasu jak i pieniędzy. Dzielnica od dawna stara się odpowiadać na potrzeby mieszkańców. Niestety wieloletnich zaniedbań nie da się ot tak nadrobić zwłaszcza, że na niektóre problemy – między innymi budowa kanalizacji – dzielnica nie ma większego wpływu, bo za te inwestycje odpowiada Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Problem jest także z brakiem chodników na Zielonym Ursynowie. Dzielnica oczywiście jest w stanie je budować, ale na przeszkodzie stoją kwestie formalne. Większość działek należy do prywatnych właścicieli. Aby dzielnica mogła chodniki wybudować musiałaby albo uzyskać zgody od właścicieli terenów, albo wykupić grunty, na co urzędu zwyczajnie nie stać. I tak błędne koło się zamyka. Co prawda dzielnica stara się porozumieć z właścicielami działek by ci udostępnili teren pod budowę chodników, ale niestety nie wszyscy odnoszą się pozytywnie do propozycji urzędu.

Największe jednak kontrowersje wzbudza temat odszkodowań od Portów Lotniczych za hałas. Mieszkańcy walczą o odszkodowania, a Porty robią wszystko by nie uznać roszczeń. Burmistrz obiecał mieszkańcom, że uruchomi dwa punkty prawne w dzielnicy, gdzie będą dyżurować prawnicy i postarają się mieszkańcom pomóc.

Kolejne spotkanie burmistrza z mieszkańcami już w następną środę 21 października o godzinie 18:00 w Szkole Podstawowej 340 przy ulicy Lokajskiego 3.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA