Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Zajrzyjmy do Wilanowa!

28-10-2020 22:08 | Autor: Mirosław Miroński
Wobec nasilającą się groźbą zachorowań na COVID-19 podjęto decyzję o zamknięciu pałacu wilanowskiego dla zwiedzających. Park pozostaje otwarty, działa także Królewski Ogród Światła - oczywiście w reżimie sanitarnym.

Organizatorzy zapraszają na wydarzenia edukacyjne i kulturalne w świecie wirtualnym, a także do skorzystania z pakietu bezpłatnych lekcji muzealnych online. Trwa konkurs na Instagramie „O czym rozmawiają Sobiescy?”. By wziąć w nim udział wystarczy pomysł i trochę czasu. Nagrody czekają na uczestników.

Warto więc śledzić ofertę programową w Pasażu Wiedzy i do śledzenia wydarzeń na Facebooku i Instagramie.

Królewski Ogród Światła przy pałacu w Wilanowie to plenerowa aranżacja składająca się z tysięcy kolorowych diod ułożono w określone kształty. Jej obejrzenie jest doskonałą propozycją na zimne i szare wieczory zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych!

Gości odwiedzających wilanowski park po zmroku do pałacu wprowadza 75-metrowy świetlisty tunel, w którym rozbrzmiewa muzyka klasyczna. Na dziedzińcu wita ich strzeżona przez orły rozświetlona pergola, za którą rozpościera się Zimowy Ogród Króla. W nim mogą spacerować aleją obsadzoną pnączami i podziwiać rozkwitające światłem drzewka pomarańczowe. Tuż obok nich można zrobić sobie zdjęcie w świetlistej ramie z pałacem w tle.

Szczegółowe informacje można znaleźć: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16, tel. 22 54-42-700, fax. 22 842-31-16, www.wilanow-palac.pl.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA