Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Zadbają o bezpieczeństwo na cmentarzach

26-10-2022 21:20 | Autor: Referat Prasowy Straży Miejskiej m. st. Warszawy
Pierwszy listopada to dzień, w którym warszawiacy będą odwiedzać groby swoich bliskich. Również przed tym dniem wiele osób udaje się na cmentarze, żeby uporządkować groby. Jak co roku straż miejska prowadzić będzie działania „Hiena” i „Znicz”. Patrole strażników miejskich będą dbać o bezpieczeństwo osób odwiedzających warszawskie nekropolie.

Akcja „Hiena”

W okresie Wszystkich Świętych można zaobserwować zwiększoną aktywność złodziei – „cmentarnych hien”. Z grobów naszych najbliższych znikają wtedy kwiaty, wieńce, znicze. Osoby odwiedzające swoich najbliższych na cmentarzach mogą być również narażone na działania kieszonkowców. Poruszając się alejkami, niosąc kwiaty i znicze, mogą nie zauważyć utraty portfela czy dokumentów. Funkcjonariusze będą reagować na wszelkie nieprawidłowości. Będą również podejmować zdecydowane działania w przypadku spożywania alkoholu i wybryków chuligańskich. Szczególną uwagę zwrócą również na osoby starsze, o ograniczonej sprawności lub takie, które potrzebują pomocy.

Działania „Hiena” strażnicy miejscy będą prowadzić w dniach 22-24 października, 28-31 października oraz 1 i 2 listopada, w godzinach wieczorno-nocnych, przy użyciu noktowizorów.

Akcja „Znicz”

Działania prowadzone będą równolegle z akcją „Hiena”. Strażnicy miejscy będą skupiać się na zapewnieniu ładu i porządku publicznego dotyczącego niestosowania się kierujących m. in. do zakazów parkowania.

Należy również pamiętać, że w okresie Wszystkich Świętych zostanie zmieniona organizacja ruchu w rejonach cmentarzy. Wiele ulic będzie zamkniętych lub czasowo wyłączonych. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie w tych dniach z komunikacji zbiorowej.

W ramach akcji „Znicz” strażnicy miejscy będą również prowadzić kontrole stoisk handlowych. Strażnicy będą sprawdzać m.in., czy osoba prowadząca handel ma wszelkie zgody na prowadzenie takiej działalności oraz czy stoisko nie blokuje pasa ruchu drogowego, tym samym utrudniając przejście pieszym lub zaparkowanie pojazdu.

Oprócz tego strażnicy miejscy 1 listopada zostaną także skierowani do działań realizowanych przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Wspólnie z policjantami będą dbać o właściwy stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Straż miejska przypomina:

- w trakcie prac porządkowych przy nagrobkach nie pozostawiaj wartościowych przedmiotów (portfeli, torebek, telefonów) bez nadzoru,

- nie pozostawiaj wartościowych przedmiotów w samochodzie,

- zwracaj uwagę na dzieci i osoby starsze,

- zabierz ze sobą tylko niezbędną kwotę i dokumenty, które umieść w wewnętrznych kieszeniach,

- zapoznaj się z wprowadzonymi czasowymi zmianami w organizacji ruchu,

- sprawdź wcześniej, gdzie znajdują się parkingi w rejonie nekropolii i parkuj tylko w miejscach do tego wyznaczonych,

- jeśli to możliwe, korzystaj z komunikacji zbiorowej.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA