Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Z Kazurki na pazurki

28-06-2017 22:34 | Autor: Rafał Kos
Rozmowa z Grzegorzem Wajsem, organizatorem Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim.

RAFAŁ KOS: Dlaczego jako miejsce tegorocznych mistrzostw został wybrany Ursynów?

GRZEGORZ WAJS: Bo to dzielnica wyjątkowa pod wieloma względami. Jest doskonale skomunikowana, stawia na sport i ma cudowną Górę Kazury, zwaną potocznie Kazurką. To jedyne takie, niepowtarzalne miejsce w Warszawie. Wymarzone do rywalizacji zarówno profesjonalnych kolarzy górskich, jak i amatorów dwóch kółek.

Czy przygotowanie trasy będzie skomplikowane? Jak będzie ona konkretnie przebiegała?

Trasa Mistrzostw Polski musi spełniać wymogi Polskiego Związku Kolarskiego. Jej przygotowanie jest dużym wyzwaniem. Na Górze Kazury pojawią się niezwykle efektowne przeszkody, charakterystyczne dla kolarstwa górskiego w olimpijskiej formule XC, czyli cross country. Trasa, na której odbędzie się rywalizacja, zlokalizowana na Górze Kazury, to ściśle wytyczona runda o długości ok. 4 km. Bardzo widowiskowa i techniczna.

Dlaczego warto przyjść i kibicować?

Impreza tej rangi wraca do Warszawy po 23 latach przerwy. Na Ursynów przyjadą najlepsi polscy kolarze górscy. Gwiazdą Mistrzostw Polski będzie Maja Włoszczowska, mistrzyni świata i dwukrotna wicemistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim. To będzie niezwykłe widowisko. Przez trzy dni Góra Kazury będzie tętnić życiem, radością, emocjami i żywiołowym dopingiem. Na Ursynów wybiera się mnóstwo kibiców z całej Polski. Będą specjalne strefy kibicowania. A trasa została tak wytyczona, żeby była widoczna niemal z jednego miejsca. Zapraszam całe rodziny na Górę Kazury w dniach 14-16 lipca.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA