Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

XVII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Retro

09-09-2020 21:01 | Autor: red.
W dniu 3 września minęła 30 rocznica śmierci Mieczysława Fogga i tego samego dnia tradycyjnie rozpoczął się XVII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga, organizowany pod honorowym patronatem prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, Rodziny Foggów, Fundacji Retro im. Mieczysława Fogga, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu i Biblioteki Polskiej Piosenki w Krakowie.

Z okazji tej rocznicy prawnuk Mieczysława, Michał Fogg odsłonił pamiątkową tablicę na ścianie budynku przy ul. Majdańskiej na warszawskiej Pradze, gdzie Patron Festiwalu spędził ostatnie trzy lata swego aktywnego życia, a dzień później w opolskiej Alei Gwiazd Michał odsłonił gwiazdę upamiętniającą Nestora Polskiej Piosenki.

Inauguracyjny koncert odbył się w niedzielę 5 września w Centrum Promocji Kultury Praga Południe z udziałem zespołu Voice Band (Złoty Liść Retro’2012) z Eweliną Flintą oraz Jacka Kotlarskiego z kwartetem Dawida Troczewskiego (Złoty Liść Retro’2020). Festiwal, ze względu na pandemię, jest w tym roku nieco skromniejszy, ale mimo to festiwalowe imprezy odbywają się nie tylko w Warszawie, ale także w Kaliszu, Krakowie, Gdańsku, Kielcach, Opolu i Płocku. Ursynów zaprasza w piątek 18 września o godz. 18 do Domu Sztuki. Festiwal potrwa do końca września. Szczegółowy program znajduje się na stronie www.spotkaniazpiosenka.org i na facebooku (Festiwal Retro). Zapraszamy.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA