Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Wzajemne inspiracje

20-04-2016 20:48 | Autor: ABU
Osoby odwiedzające w tych dniach Galerię ursynowskiego Domu Sztuki SMB „Jary” uderza specyficzne rozmieszczenie prac (barwnych lub monochromatycznych grafik): są one mianowicie podzielone na osiem tryptyków, a więc łącznie jest ich dwadzieścia cztery. Wszystkie mają jednakowe wymiary: 100 na 70cm.

Nie trzeba kalkulatora, by obliczyć, że dwadzieścia cztery podzielone przez osiem równa się trzy – no i teraz jasny staje się pierwszy człon tytułu wystawy: „3x100x70”. Ale jest jeszcze człon drugi: „Oddziaływania”. Otóż to! Autorzy prac w poszczególnych tryptykach wzajemnie się inspirowali, dzięki czemu same prace też się ze sobą komunikują, wchodzą w artystyczny dialog. Ciekawe, prawda? Warto zobaczyć.

Autorzy prac to dr Anna Kłos ora studenci i absolwenci Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk w Warszawie (kierunek: Grafika – Pracownia Projektowania Graficznego).

Na uroczyste, a przy tym niezwykle sympatyczne otwarcie wystawy, które odbyło się w miniony piątek, przyszło mnóstwo młodych ludzi. Nie zabrakło też silnej reprezentacji kadry naukowej uczelni, z którą Dom Sztuki nawiązał tak owocną współpracę: rektora prof. Macieja Krawczaka, prorektor prof. Barbary Kulmy, dziekana Wydziału Informatyki prof. Jarosława Sikorskiego, prof. Rafała Strenta, dr Anety Jaźwińskiej i oczywiście dr Anny Kłos.

Współpraca będzie kontynuowana: wernisaż kolejnej wystawy już w czwartek, 12 maja o godzinie 18.00. Tym razem swoją twórczość zaprezentuje malarka Aneta Jaźwińska.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA