Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Wystawa w Galerii Wieża

10-04-2019 21:08 | Autor: red.
Ursynowska Galeria Wieża, którą od lat opiekuje się pani Maria Wollenberg-Kluza, rozpoczęła tegoroczny sezon wystawą fotografii Jakuba Ismera „Dotyk światła”. Projekt był realizowany na terenie Towarzystwa Osób Ociemniałych w Laskach. Oglądając zdjęcia, zastanawiamy się czyj świat jest prawdziwszy – nasz, czy fotografowanych dzieci.

Na pewno są one różne, mają co najmniej jedną część wspólną – zmysł dotyku i jedną odrębną, kluczową dla fotografa – światło. Oczywistość świata widzialnego, a czasem jego nadmiar i agresywność jest często problemem dla fotografa. Dobre zdjęcia zazwyczaj powstają przecież przez odejmowanie „niepotrzebnego” z kadru. Fotografowi udało się przedstawić trudny świat osób niewidzących w sposób poruszający i prowokujący do zastanowienia nad naszym życie. Wystawę rozpoczynało zdjęcie typowe dla naszych wyobrażeń o osobie niewidomej: laska i prowadzenie przez opiekuna. Ale za chwilę widzieliśmy zajęcia w stolarni, jazdę na wrotkach, rzut oszczepem i dużo śmiechu.

Do 21 czarno-białych fotografii, które odwiedzający mogli oglądać przez dwa tygodnie od 16.03-28.03.2019 r. dołączone były również zapiski z dziennika, który fotograf prowadził podczas pracy nad projektem. Pomagają wejść w atmosferę życia codziennego ośrodka w Laskach.

W komentarzach, które odwiedzający wpisywali do pamiątkowej księgi czytamy min:

„Dziękujemy za otwarcie oczu!”, „Połączenie światów … Spokój z napięciem, radość ze smutkiem, zatrzymanie z ruchem…”, „Mocne źródło refleksji w wielu wymiarach życia”

„Zdjęcia poruszają duszę i umysł”, „Nie zdawałam sobie sprawy, że dzieci pozbawione wzroku mogą tak wiele rzeczy robić”,„Dziękuję za tak wielką wrażliwość i emocje, które widać na tych zdjęciach”.

Kuratorem wystawy oraz pomysłodawcą projektu jest Lorne Liesenfeld, wykładowca fotografii wielkoformatowej.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA