Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Wystawa w Galerii Ucznia

23-03-2016 22:18 | Autor: red.
W Galerii Ucznia Domu Kultury Imielin (ul. Dereniowa 6 na Ursynowie) można do 7 kwietnia oglądać obrazy Barbary Sobańskiej-Rybackiej. Tematem prac są wspomnienia z miejsc, które odwiedziła pani Basia.

"Jestem zauroczona pięknem natury i to zauroczenie usiłuję przekazać w moich obrazach – mówi ich autorka. – Maluję głównie pejzaże i kwiaty. Chcę pokazać odczucia i emocje, mój sposób widzenia świata i postrzegania koloru. Lubię podróżować, a to co zaobserwowałam, inspiruje moje malarstwo. Często z pobytu w jednej okolicy lub miejscu powstaje kilka obrazów połączonych ze sobą tematycznie lub kolorystycznie. Staram się oddać klimat miejsca, które maluję. Pejzaże przedstawiają wyłącznie miejsca, w których byłam, z wyjątkiem Francji. Uznałam bowiem, że specyfikę tego kraju najlepiej oddają obrazy impresjonistów i zilustrowałam go obrazami wzorowanymi na mistrzach. Maluję głównie akrylem, w niewielkim stopniu używam oleju, pasteli, tempery i akwareli.

Stale się uczę , nieustannie szukam własnej techniki  i  nowych środków wyrazu. Obcowanie ze sztuką w różnych jej dziedzinach było zawsze moją ucieczką  od codzienności. Pierwsze próby tworzenia podjęłam w roku akademickim  2009/10 na UUTW przy SGGW w Warszawie na zajęciach z malarstwa pod kierunkiem artysty plastyka – pani Saidy Siczek. W 2012 r. zostałam przyjęta do Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków – mówi artystka. .

 Jej obrazy tworzące cykle różnią się formą, treścią, techniką, stylem i nastrojem. Są to niezwykle malownicze, nostalgiczne  górskie widoki, rozedrgane i przesycone południowym słońcem śródziemnomorskie zatoki, kwiaty malowane mocno nasyconymi kolorami tworzące wyraziste, duże desenie , czy niezwykle precyzyjnie wyrysowane martwe natury, nadają one wystawie niepowtarzalny urok i ukazują w pełni talent artystki. Wystawę, sfinansowaną ze środków Dzielnicy Ursynów, można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 14.00-20.00.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA