Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Wyróżniono miejsca przyjazne seniorom

04-05-2022 21:51 | Autor: Ursynowska Rada Seniorów
Nagrody ,,Miejsca Przyjazne Seniorom” zostały rozdane. To siódma już uroczysta gala z wręczeniem certyfikatów, która odbyła 29.04.22 w UCK ,,Alternatywy”. Wiceprezydent Warszawy Aldona Machnowska-Góra powiedziała, że nagrodzonych tytułem Miejsca Przyjaznego Seniorom jest już w stolicy dwieście.

Przewodnicząca Warszawskiej Rady Seniorów Małgorzata Żuber-Zielicz przekazała, że w tym roku nominowane do tego zaszczytnego tytułu były 33 miejsca, nagrodzonych zostało 16. Cztery z nich, przyznane zostały miejscom na Ursynowie. Wyboru dokonywały dzielnicowe Rady Seniorów. Następnie propozycje rozpatrywane były przez kapitułę konkursu. Kategorii było 6. W kategorii - sport i rekreacja - między innymi nagrodzone zostały Centrum Sportu i Rekreacji, zwane UCSiR usytuowane przy ul. Hirszfelda 11 i URSYNOWSKIE CENTRUM SPORTU I REKREACJI przy ul. Pileckiego 122. Seniorzy korzystają w tych miejscach z wielu atrakcyjnych ofert i zniżek. Są tam udogodnienia dla osób starszych i niepełnosprawnych. Prowadzone zajęcia dostosowane są do potrzeb osób w wieku senioralnym. UCSiR od wielu lat świadczy usługi nie tylko na rzecz mieszkańców dzielnicy Ursynów, ale także dla całej Warszawy, w tym wysoko oceniane są działania na rzecz seniorów.

Zdrowie i pomoc społeczna - to kolejna kategoria. Tu między innymi, nagrodzona została Przychodnia przy ul. Kłobuckiej 14. Miejsce to uwzględnia potrzeby seniorów, zapewnia seniorom przyjazną atmosferę, życzliwe traktowanie i właściwą do ich potrzeb obsługę. Pomaga również seniorom w szukaniu ,,na cito” wolnych miejsc w najbliższych placówkach. Wszystkie pomieszczenia znajdują się na parterze i są dobrze oznakowane.

Za całokształt działań na rzecz osób starszych przyznano 3 wyróżnienia indywidualne, w tym: Annie Sobolewskiej-Wawro od 10 lat działającej w Fundacji ,,Kluboteka Dojrzałego Człowieka” na Lanciego 13 U9. Pani Ania to człowiek ORKIESTRA. Działa na BARDZO WIELU polach, tak aby jak NAJWIĘCEJ dać innym. Prowadzi j. angielski, organizuje warsztaty integracyjne seniorów z dziećmi z różnych okazji ( Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy, warsztaty kulinarne „Zdrowa kuchnia pełna cudów” , warsztaty z recyclingu „Chronimy planetę”) oraz „Paczka dla Seniora” (wielokrotnie), plener malarski, spływ kajakowy, wycieczkę rowerową, wystawę poplenerową i wystawę fotograficzną w Urzędzie Dzielnicy Ursynów. Powyższe działania możliwe były dzięki projektom wolontariatu pracowniczego z których finansowane były zakupy materiałów, wynajem kajaków itp. Projekty napisała i zrealizowała w Klubotece Anna Sobolewska-Wawro. Przygotowała również projekt Dobry Multiuczynek gdzie Kluboteka głosami mieszkańców otrzymała dofinansowanie jako jedyna organizacja senioralna. Projekt dotyczył poprawiania kondycji fizycznej i psychicznej seniora.

Ponad 25% mieszkańców Warszawy to seniorzy. Obecna na spotkaniu Małgorzata Kidawa-Błońska Wicemarszałek Sejmu RP mówiła, jak ważne jest wykorzystanie potencjału drzemiącego w seniorach oraz o znaczeniu Rad Seniorów i działaniach na rzecz tej grupy wiekowej. W Gali oprócz tegorocznych nagrodzonych, udział wzięli przedstawiciele wielu urzędów, Rad Seniorów, organizacji pozarządowych, prasy i zeszłoroczni zwycięzcy.

GRATULACJE dla Wszystkich tegorocznych nagrodzonych.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA