Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Wymień garderobę twojego dziecka

18-11-2015 22:51 | Autor: Rafał Kos
W sobotnie południe 28 listopada odbędzie się kolejna wymiana dziecięcych zabawek i ubranek pod chwytliwą nazwą BMW, czyli Baby Mama Wymiana.

To doskonała okazja, aby przed zimą odświeżyć garderobę swojego dziecka i pozbyć się niepotrzebnych ubranek. Jak wiemy, dzieci bardzo szybko rosną, a zalegające w szafie ciuszki zajmują dużo miejsca. Dzieci nudzą się także zabawkami, a kiedy przestają się nimi bawić, rzucają je w kąt. Dlatego na BMW będzie można wymienić, kupić lub sprzedać zabawki, chociażby z myślą o prezentach mikołajkowych lub gwiazdkowych.

Często jest tak, że dziecko założy jakąś rzecz raz czy dwa i już jest na nie za mała, nawet nie zdąży jej zniszczyć, dlatego warto ją przekazać dalej zamiast wyrzucać. Na BMW ubranka można nie tylko wymienić, w związku z tym udział nie jest ograniczony tylko dla osób, które przyniosą coś na wymianę, ale zaproszeni są także ci, którzy chcą kupić coś swojemu dziecku po okazyjnych cenach.

Ubranka i zabawki, których nie uda się ani wymienić, ani sprzedać będzie można zostawić, a następnie zostaną one przekazane potrzebującym lub wykorzystane na następnej wymianie.

Ostatnia wymiana cieszyła się dużym zainteresowaniem, rodzice wymieniali się ubrankami młodszych i starszych dzieci, natomiast dzieci zamieniały między sobą zabawki. Pojawiły się także osoby, które dopiero spodziewają się dziecka i kompletują dla niego wyprawkę – opowiada Magdalena Pietroń ze stowarzyszenia Projekt Ursynów, które organizuje wymianę. – Myślę, że każda z mam wyszła zadowolona z wymiany. Młode mamy często wymieniają się rzeczami swoich dzieci w rodzinie czy w gronie znajomych, jednak nie wszyscy mają taką możliwość.

Dla osób, które chciałyby wziąć udział w wymianie, a nie mają z kim zostawić dzieci w domu, organizatorzy również znaleźli rozwiązanie. Swoje pociechy będzie można oddać pod opiekę profesjonalnych animatorów, którzy przygotowali dla nich gry i zabawy.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, organizatorzy zapewniają stoły, na których będzie można rozłożyć przyniesione rzeczy. Wystarczy tylko zrobić porządek w szafie swojego dziecka i przyjść do nas – zaprasza w imieniu organizatorów Magdalena Pietroń. – Ostatnia jesienna wymiana cieszyła się ogromną popularnością wśród ursynowskich mam, dostawaliśmy wiele pytań na temat kolejnej edycji, więc spodziewamy się jeszcze większej frekwencji. Na BMW nie obowiązuje wcześniejsza rejestracja, jednak zachęcamy do zadeklarowania swojej obecności na stronie wydarzenia na Facebooku.

Mimo że Projekt Ursynów jest nowym stowarzyszeniem, to jego aktywiści działają już od kilku miesięcy, a Baby Mama Wymiana jest jedną z cyklicznych inicjatyw, mających na celu stworzenie przestrzeni dla rodziców chcących wymieniać się ubrankami, z których wyrosły ich dzieci.

 

Baby Mama Wymiana: 28 listopada, w godzinach 11:00 – 14:00, w Gimnazjum nr 92, przy ul. Koncertowej 4 (obok stacji metra Ursynów).

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA