Kino i miejsca rekreacji
To już pewne, że Multikino zniknie z Ursynowa. Jak podaje portal Haloursynow.pl, inwestor otrzymał już zgodę na rozbiórkę budynku kina oraz parkingu P+R Imielin. Po 25 latach działalności nasza dzielnica pozostanie bez dużego multipleksu. W międzyczasie tę lukę może zapełnić kino w dzielnicowym Centrum Kultury Alternatywy i to w Domu Sztuki przy ul. Wiolinowej.
Jako Koalicja Mieszkańców Projekt Ursynów IMU jesteśmy zdania, że nasza dzielnica potrzebuje kina z prawdziwego zdarzenia. Dlatego będziemy zabiegali o to, żeby stworzyć warunki do powstania kina w nowej lokalizacji.
W swoich początkach Ursynów był nazywany sypialnią Warszawy. Jako samorządowcy nie chcemy, żeby znowu tak się działo. Oprócz oferty kulturalnej mieszkańcy potrzebują również miejsc spotkań, rekreacji i do uprawiania sportu. Będziemy zabiegać o wybudowanie kolejnych pełnowymiarowych boisk piłkarskich na potrzeby treningowe oraz modernizacji istniejących obiektów sportowych.
Parki i tereny zieleni
Ursynów jest dzielnicą pełną zieleni zarówno tej dzikiej, jak i uporządkowanej w parkach. Chcemy, aby tereny zielone były chronione przed zabudową, właściwie pielęgnowane, a nasadzenia dobierane mądrze – aby nie tylko cieszyły oko, ale miały również wartość dla ptaków i owadów zapylających (np. rodzime gatunki kwiatów i krzewy owocujące). Będziemy również zabiegać o udostępnienie części pałacowo-parkowej Parku Natolińskiego mieszkańcom dzielnicy.
Park im. Romana Kozłowskiego pod Kopą Cwila w ubiegłym roku doczekał się modernizacji fontanny w kształcie wieloryba. Nowa atrakcja cieszyła się wielką popularnością szczególnie latem, kiedy staw stał się miejscem kąpieli mimo obowiązującego zakazu. Dzisiaj wiadomo, że Wieloryb został uszkodzony już po jednym sezonie. Naszym zdaniem, powinien być wyremontowany i zabezpieczony przed kolejnymi uszkodzeniami. Podobna sytuacja dotyczy Parku przy Bażantarni, gdzie od dłuższego czasu uszkodzony jest mostek. Ursynowskie parki potrzebują opieki, rewitalizacji i nowych nasadzeń.
Bezpieczny Ursynów
W przeciągu ostatnich lat znacznie wzrosła liczba włamań do mieszkań i domów na terenie Ursynowa. Mieszkańcy skarżą się na utratę poczucia bezpieczeństwa: liczne kradzieże samochodów, włamania do mieszkań i na posesję, zaniedbane przejścia podziemne i niedoświetlone alejki.
Szczególnie dotyczy to przejść podziemnych pod ul. Bartóka, Jastrzębowskiego, Romera, Surowieckiego czy Doliną Służewiecką. Zostały one zaplanowane jako wygodne połączenie dla mieszkańców pomiędzy różnymi osiedlami. Dzisiaj wiele z nich odstrasza mieszkańców od korzystania z nich.
Będziemy zabiegać o zwiększenie częstotliwości patroli Straży Miejskiej i Policji na naszych ulicach, a także rozwój monitoringu miejskiego w miejscach szczególnie niebezpiecznych i narażonych na wandalizm (place zabaw, obiekty sportowe, parki), wskazanych przez mieszkańców. Postulujemy wydzielenie ze struktur Komendy Rejonowej Policji Warszawa II (Mokotów, Ursynów, Wilanów) Komendy Rejonowej Policji dla Ursynowa.
Chcemy, żeby mieszkańcy czuli się bezpiecznie na Ursynowie oraz cieszyli się parkami, kinem i miejscami rekreacji. Ursynów nie powinien zamienić się w kulturalną pustynię, ale nadal tętnić życiem. Dlatego zachęcam Państwa do wybrania 7 kwietnia Koalicji Mieszkańców Projekt Ursynów IMU.