Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Wrzuciliśmy piąty bieg na cześć Piotra Nurowskiego

27-06-2019 18:17 | Autor: rk
W niedzielę 23 czerwca odbył się V Festiwal Biegowy w Konstancinie-Jeziornie. Zawodnicy z Polski i zagranicy pobiegli w hołdzie Piotrowi Nurowskiemu – tragicznie zmarłemu w katastrofie smoleńskiej, byłemu prezesowi PKOl.

Park Zdrojowy w Konstancinie-Jeziornie po raz piąty wypełnili biegacze nie tylko z Polski, ale także z zagranicy. Wszystko za sprawą V Festiwalu Biegowego im. Piotra Nurowskiego, organizowanego przez Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży oraz DEM’a Promotion Polska Sp. z o.o. Wydarzenie to przyciągnęło ponad pół tysiąca zawodników.

Bieg główny na 10 km wystartował punktualnie o godz. 10:00. Biegacze zmierzyli się na trasie atestowanej przez PZLA – prowadzącej urokliwymi ulicami Konstancina-Jeziorny. Jako pierwszy linię mety przekroczył Bogdan Semanowycz z Ukrainy z czasem 30:45. 13 sekund po nim bieg ukończył najszybszy Polak – Krzysztof Wasiewicz (30:58). Na trzecim miejscu podium uplasował się Paweł Wierecki z czasem 31:06.

Wśród kobiet podium należało do reprezentantek Ukrainy. Zwyciężczynią w kategorii OPEN kobiety została Waleria Zinenko z czasem 34:36. Na drugim stopniu podium stanęła Walentyna Kiliarska (35:50), na trzecim zaś Natalia Semenowycz (36:06).

Na linii mety medale wręczały znane osoby ze świata sportu i rozrywki: dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski, satyryk Tadeusz Drozda, najszybszy Polak w historii Marian Woronin, mieszkający w Konstancinie aktor Karol Strasburger, wciąż niedościgniony przez chłopców-radarowców Andrzej Rosiewicz oraz sławni piłkarze Dariusz Dziekanowski i Leszek Ćmikiewicz.

Po zakończonych zmaganiach dla dorosłych wystartowali najmłodsi zawodnicy. Ci w wieku 5-8 lat pobiegli na 350 m, ci w wieku 9-13 lat zmierzyli się na dystansie 650 m. Rywalizacja między dziećmi była równie zacięta co w przypadku biegu na 10 km.

Oprócz biegów na gości czekała moc atrakcji w miasteczku biegacza – pyszne posiłki regeneracyjne w wersji mięsnej i vege w strefie cateringu, darmowe lody od firmy Grycan, czy stoiska przygotowane przez Partnerów i Sponsorów wydarzenia. Najmłodsi miłośnicy sportu mogli także skorzystać z dmuchanych zabawek w strefie zabaw, czy atrakcji w strefie Samsunga.

W trakcie wydarzenia Fundacja Daj Głos zbierała środki dla Kasi Kośmider , która cierpi na bardzo rzadką chorobę genetyczną – dysplazję diastroficzną (skrócenie kończyn, łokciowe ustawienie rąk z odstającymi kciukami, przykurcze w stawach, obrzęk chrząstek małżowin usznych). Choroba zaburza rozwój chrząstki i kości, co powoduje zniekształcenia stawów, które utrudniają poruszanie się. Środki ze zbiórki zostaną przekazane na wsparcie leczenia Kasi.

Organizatorzy pragną podziękować Sponsorom i Partnerom wydarzenia:

patronom honorowym – Gminie Konstancin-Jeziorna, Burmistrzowi Gminy Konstancin-Jeziorna Kazimierzowi Jańczukowi, Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu, Polskiemu Związkowi Lekkiej Atletyki, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Fundacji Prometeusz, Stowarzyszeniu Przyjaciół Warszawy; sponsorowi strategicznemu Operatorowi Sieci Plus; sponsorowi głównemu Selgros Cash&Carry; partnerom strategicznym: Be Raw!, PSE – Polskie Sieci Elektroenergetyczne oraz Kolorado – HAL Partnerom: Emil Frey Select, Centrum Kompleksowej Rehabilitacji Konstancin-Jeziorna, Uzdrowisku Konstancin-Jeziorna , Eva Park, Fabryce Słodyczy, Fisherman’s Friend, Brocat Craft, Gosirowi Konstancin-Jeziorna, Bell, WakeLove, Sklepowi Biegacza, Konstancińskiemu Domowi Kultury, Pałacowi i Folwarkowi Galiny, Hotelowi Krasicki, Karmelowej Pokusie, trofea.pl, Colorbarowi, Polarowi, Rehasport, Grycan, Frajda – Jarosław Goszcz; wreszcie patronom medialnym: Polsatowi News, Radiu Kolor, trening biegacza.pl.

Serdecznie dziękujemy wszystkim biegaczom, a zwycięzcom gratulujemy! Do zobaczenia w przyszłym roku!

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA