Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Wojciech Szczucki dalej będzie prowadził KS Metro

31-07-2019 21:40 | Autor: Magdalena Kocik
W nadchodzącym sezonie prezes KS Metro Warszawa – Wojciech Szczucki, nadal będzie prowadzić jako pierwszy trener seniorską drużynę KS Metro Warszawa, która rywalizuje na poziomie drugiej ligi mężczyzn w rozgrywkach Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Siatkarski sezon 2019/2020 w KS Metro Warszawa zbliża się wielkimi krokami. Seniorzy Metra przygotowania do nowego sezonu rozpoczną wspólnym wyjazdem na krótkie zgrupowanie do Olsztyna – 17 sierpnia, a w hali w Warszawie po raz pierwszy spotkają się 26 sierpnia.

– Mamy już praktycznie zamknięty skład na sezon 2019/2020 i wszyscy już nie możemy się doczekać nadchodzących rozgrywek – powiada trener Szczucki. – Te minione rozbudziły w nas apetyt i wszyscy wierzymy, że nowy sezon będzie jeszcze bardziej owocny. Nowy sezon to zawsze nowy rozdział – dla nas także. Naszą drużynę pożegnało paru fajnych chłopaków, jednak duża cześć składu z ubiegłego sezonu dalej będzie bronić metrowskich barw. Mamy nadzieję, że w nadchodzącym sezonie także uda nam się zaskoczyć kibiców naszą postawą na siatkarskich parkietach. Cieszę się także na myśl o nowych metrowskich twarzach. Jak zwykle nie zabranie wśród nowych zawodników i członków sztabu, tych którzy niegdyś grali z herbem Metra na piersi i są z nami blisko związani. Metrowskie ścieżki znów nam się przetną – mam nadzieję owocnie! Z niecierpliwością czekamy na powrót do treningów, szykuje się naprawdę ciekawy sezon – mówi trener.

Trener Wojciech Szczucki to prezes KS Metro Warszawa od 2007 roku. Jako zawodnik grał w siatkówkę w klubach MZKS Opolanka Opole Lubelskie oraz MKS Opole Lubelskie. W sezonie 1993/1994, podczas studiów w warszawskiej AWF, występował w drugiej lidze jako zawodnik AZS AWF Warszawa. W 1998 roku ukończył warszawską AWF, otrzymując tytuł magistra wychowania fizycznego i trenera siatkówki.

W KS Metro Warszawa pracuje, jako trener od 1996 roku. W roku 2005 roku ukończył podyplomowe studia w zakresie „przygotowania trenerów do prowadzenia szkolenia zawodników, członków kadr narodowych” w AWFiS w Gdańsku, otrzymując jednocześnie tytuł trenera pierwszej klasy. W sezonie 2005/2006, 2006/2007, 2007/2008 oraz 2009/2010 równolegle prowadził również zespół siatkarskiej Legii Warszawa.

Prowadząc młodzieżowe zespoły KS Metro Warszawa, zdobył trzy tytuły mistrza Polski młodzików w 2001, 2002 i 2006 roku, wicemistrzostwo Polski kadetów w 2004 roku i mistrzostwo Polski kadetów w roku 2005. Dwukrotnie, jako trener, stanął na trzecim stopniu podium na Mistrzostwach Polski juniorów w 2006 i 2013 roku oraz zdobył wicemistrzostwo juniorów w 2018 roku.

Wojciech Szczucki prowadzi drużynę seniorów KS Metro Warszawa od dwóch sezonów. Minione rozgrywki ekipa z Ursynowa zakończyła na trzecim miejscu w grupie drugiej, tuż za BAS-em Białystok i Legią Warszawa. Jak będzie w nadchodzącym sezonie? Przekonamy się już wkrótce!

Foto: Anna Klepaczko

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA