Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Wiosenne święta i zajęcia online w Wilanowie

31-03-2021 21:26 | Autor: Mirosław Miroński
Jeszcze śnieg za oknem, ale już widać oznaki nadchodzącej wiosny! Powietrze ma inny zapach, ptaki głośniej śpiewają, dni są dłuższe. To dobra okazja do urozmaicenia czasu pomiędzy codziennymi zajęciami a przygotowaniami do Świąt Wielkanocnych oraz wiosennych obserwacji w terenie.

Warto przejrzeć program przygotowany przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Są w nim zajęcia dla grup szkolnych online i nie tylko.

Jedną z propozycji jest: Pograjmy w kraszanki! O Wielkanocy dawniej i dzisiaj (6–12 lat). Święta w każdym domu wyglądają inaczej. Jedni przygotowują sięgającą nieba palmę wielkanocną inni chodzą z włóczebnikami, a jeszcze inni szukają słodyczy ukrytych w ogrodzie. Swoimi ciekawymi uwagami i spostrzeżeniami można podzielić się z innymi. Można też dowiedzieć się czegoś o zwyczajach wielkanocnych, zobaczyć, jak inni spędzają święta, skąd wzięły się wielkanocne symbole i jak długą mają historię.

Innym interesującym programem może okazać się (Wio)senna przyroda (6–12 lat). Tu dowiecie się, skąd rośliny wiedzą, że mogą znów wypuścić zielone liście? Które zwierzęta pierwsze zaczynają wiosenne zaloty? Jak małemu ziarenku udało się przetrwać zimę i w jaki sposób przeistoczy się kiedyś w potężne drzewo? Poznacie odpowiedzi na te pytania i dowiedzcie się, gdzie szukać pierwszych oznak wiosny!

Godziny otwarcia:

- Park - od 1 kwietnia: codziennie 9:00-20:00

- Pałac pozostaje zamknięty dla publiczności do odwołania

Odwiedzając park warto zwrócić na to, co znajduje się nieco z boku utartego szlaku zwiedzania. Nieco obok, można znaleźć wiele ciekawych, a rzadziej odwiedzanych obiektów.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA