Szczególnym zainteresowaniem odwiedzających cieszy się Królewski Ogród Światła z zainstalowanymi w nim urządzeniami interaktywnymi. Tegoroczna instalacja pozwala na zgłębienie wiedzy zaczerpniętej z antycznej mitologii. Jan III Sobieski sam decydował o wyborze tematów i form architektonicznych budowli. Był to wykształcony monarcha, co pozwalało mu nawiązać do tradycji antycznej, jak i wątków mitologicznych. Stąd tak wiele posągów muz – patronek sztuk wyzwolonych, portretów rzymskich cesarzy i herosów. Oczywiście jak przystało na tak światłego króla nie mogło zabraknąć tematów miłosnych, bo Wilanów był domem kochającej się pary – Jana i Marii Kazimiery Sobieskich, którzy wspólnie wychowali czwórkę dzieci.
Warto obejrzeć mappingi - pokazy na fasadzie pałacu składające się z barwnych obrazów i barokowej muzyki. Ich tematy to m.in.: Wydra i przyjaciele, W Wilanowie król jest jeden, Ad Solem, Żywioły ziemi, Powrót króla.
Spacer alejkami ogrodowych może być równie ciekawy, co pokazy. Teraz można tu znaleźć odosobnienie i relaks w otoczeniu pięknej architektury, posągów i przyrody uśpionej na czas zimy.