Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Wielki sukces tancerek ursynowskiego Gimnazjum 92

24-05-2016 22:14 | Autor: red.
W dniach 6 i 7 maja w Płocku odbyły się Mistrzostwa Świata i Europy oraz Puchar Świata w tańcu artystycznym federacji WADF (World Artistic Dance Federation). Do Płocka przyjechali najlepsi tancerze z całego świata. Po raz pierwszy w tej imprezie wzięły udział uczennice z Gimnazjum 92. Zaproszenie do federacji WADF otrzymały od Romana Filusa, członka jury uznanego w Polsce choreografa i instruktora tańca po wygranej zawodów tanecznych UCSiR Dance w marcu tego roku.

Podczas rozgrywek tancerze walczyli o tytuły mistrzów świata i Europy w takich stylach jak: house dance, hip hop, disco dance, street dance, contemporary dance, jazz, dance show oraz taniec towarzyski. Gimnazjum 92 zaprezentowało się w technice Contemporary, Jazz i Show Dance.

Sukcesy:

Marysia Mikos z 2E, tańcząc solo contemporary, dostała się do półfinałów i zdobyła 10 miejsce na świecie w Federacji Tańca WADF. W duetach tej kategorii tańca do finału dostały się Gabrysia Garbarz i Agata Pysiewicz  z klasy 2F, zdobywając 4 miejsce na Świecie w Federacji Tańca WADF. Mini formacja Contemporery w choreografii Magdaleny Koszeli pt.: ”Breathe” zdobyła 3 miejsce. Formacja Contemporary pt: „Two Worlds” zdobyła 6 miejsce w Europie w Federacji Tańca WADF.

W kategorii World Cup Artistic Dance Show Duos Juniors odniosły wielki sukces Marysia Mikos i Julia Przwoźna, zajmując I miejsce w choreografii Magdaleny Koszeli pt; ”Feelings”. W kategorii European Artistic Dance Show Large Teams Juniors zatańczyła formacja Gim 92, zajmując VI miejsce.

Na zdjęciu Marysia Mikos i Julia Przewoźna – dziewczyny zdobyły I miejsce w kategorii World Cup Artistic Dance Show Duos w Juniorach

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA