Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Wieczorek francuski na Stokłosach

29-06-2022 21:40 | Autor: Helena Modlibowska
W dniu 10 czerwca, w piątek, w LXX LO. Im Aleksandra Kamińskiego w Warszawie na Stokłosach uczniowie zrealizowali niezwykły projekt: Wieczorek francuski - kawiarenka". Każdy gość mógł posmakować wyjątkowej atmosfery, gdyż była to zarówno uczta dla ciała jak i dla (d)ucha.

Pomysłodawczynią i organizatorką tego wydarzenia była Pani Agnieszka Dróbkowska - nauczycielka języka francuskiego, opiekunka Samorządu Uczniowskiego i pasjonatka romantycznej Francji.

W projekt zaangażowała się bardzo duża grupa młodzieży (około 80 uczniów): jej trzon stanowili uczniowie klasy 3Ap, a głównymi koordynatorami różnych działań z ramienia młodzieży byli Franek, Weronika i Lidka, którym serdecznie dziękujemy za świetną organizację. Uczniowie podzieleni na różne sekcje świetnie wywiązali się ze swoich zadań (powstała grupa: kulinarną, kelnerską, artystyczną, marketingową, techniczną, fotograficzną... - każda odpowiedzialna za inną sekcję).

Liczna grupa utalentowanych uczniów śpiewała, tworzyła grafikę, dekorowała, planowała, robiła zakupy, gotowała, fotografowała, obsługiwała gości i zapewniała nagłośnienie.

Założeniem było pokazanie gościom kultury francuskiej, ale także przeżycie niezapomnianych chwili i zapewnienie, że Francja to nie tylko croissanty! Relaks przy muzyce na żywo przegryzając Quiches i Chouquettes zapewnili nam szkolni kucharze i artyści, którzy przygotowali menu oraz repertuar magicznego wydarzenia.

Liczyliśmy na około 150 gości, a przyszło dwa razy tyle! Liczna grupa uczniów, rodziców oraz przyjaciół mogła podziwiać nasze wyjątkowe przedsięwzięcie...

Muzycy przekazali swoje "smacznego" wyprawiając prawdziwą ucztę dla ucha.

Pojawiły się takie utwory jak "Le vie on rose" "Je veux" "Non je ne regiette rien" "Je te lasserai des mots". Chór zaprezentował "Sous Le ciel de Paris" czy "Vois sur to chemin". Mieliśmy okazję posłuchać "Ne me quittes pas" zagrane na pianinie przez gościa specjalnego - absolwenta szkoły. Goście byli zachwyceni i siedzieli jak oczarowani, bo panowała magiczna atmosfera.

Kolejna atrakcja wieczorku była ścianka fotograficzna, na której można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z wieżą Eiffla 3D i śmiesznymi akcesoriami, co bardzo spodobało się gościom.

Impreza trwała do 21 a atmosfera była wyjątkowa, kuchnia bogata i wykwintna, nastrojowa muzyka i wspaniali wykonawcy, a klimat paryskiego wieczoru w kawiarence był niesamowity i został oddany idealnie.

Wszyscy goście byli zachwyceni i nie mogli uwierzyć, że taką imprezę można było przygotować w szkole.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA