Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Wiecznie żywa klasyka

22-01-2020 19:04 | Autor: ABU
W niedzielę sala widowiskowa ursynowskiego Domu Sztuki SMB „Jary” wypełniła się widzami na pierwszym w tym roku przedstawieniu w Teatrze Za Dalekim. Gościnnie wystąpił Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego z Włocławka. Przed dwoma laty oglądaliśmy aktorów tej sceny w „Rewizorze” Mikołaja Gogola. Teraz obejrzeliśmy „Moralność pani Dulskiej” w reżyserii Jana Polaka i dziewięcioosobowej – dużej jak na skromne możliwości przestrzenne Domu Sztuki – obsadzie.

Po ponad stu latach od premiery sztuka Gabrieli Zapolskiej doskonale wybroniła się w tradycyjnej, kostiumowej inscenizacji, gdyż nie zdezaktualizował się – niestety – jej motyw przewodni: dulszczyzna czyli obłuda, skąpstwo, zakłamanie, dbałość wyłącznie o pozory, stosowanie podwójnych standardów etycznych – jednych dla siebie, drugich na pokaz.

Trwający godzinę i piętnaście minut spektakl wyróżniał się wartkim tempem, solidnym aktorstwem (Katarzyny Salamończyk, Katarzyny Michalskiej, Katarzyny Misiak, Katarzyny Maciejewskiej, Aleksandry Buczkowskiej, Julii Fryżewskiej, Urszuki Zbonikowskiej, Adriana Domanowskiego, Pawła Rodeckiego) oraz… dawką nieraz gorzkawego humoru.

W sumie zasłużył na długo niemilknące oklaski i pozytywne oceny, którymi skwitowała go publiczność. Sfinansowany zaś został ze środków Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA