Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Więcej zieleni na Ursynowie

30-12-2021 12:27 | Autor: red.
Pod koniec grudnia na terenie dzielnicy zakończyła się akcja sadzenia drzew i krzewów. W jej wyniku na Ursynowie posadzono 164 drzewa, 1394 krzewy, 929 bylin oraz 3090 cebul tulipanów. Wartość zrealizowanych prac wynosi 400 178,50 zł brutto.

Do obowiązków wykonawcy umowy należy także pielęgnacja posadzonych roślin, co ma zapewnić trwałość efektów tych działań.

- Kolejny rok z rzędu w kilkudziesięciu miejscach na Ursynowie zainwestowaliśmy w rozwój zieleni miejskiej. Nowe nasadzenia to nie tylko walor estetyczny, ale przede wszystkim czystsze powietrze, lepsza retencja wody opadowej i zdrowszy mikroklimat – mówi zastępca burmistrza Ursynowa Bartosz Dominiak.

Rośliny zostały posadzone w 32 punktach, z czego najwięcej drzew w następujących lokalizacjach: ul. Dereniowa, ul. Cynamonowa, ul. Kabacka, ul. Zaruby, ul. Cybisa czy Park im. Romana Kozłowskiego.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA