Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Wiaty przystankowe na Ursynowie pójdą do wymiany

28-07-2015 22:57 | Autor: Agnieszka Pająk-Czech
Stare, zdezelowane, przeciekające, niektóre ledwo trzymają się podłoża. Mowa o wiatach przystankowych na Ursynowie, które zagrażają bezpieczeństwu pasażerów.

Dobrze niestety nie jest. Stare wiaty przystankowe od dawna nie spełniają swoich funkcji. Większość z nich jest stara i zardzewiała. Mieszkańcy często boją się z nich korzystać i wolą spędzić czas oczekiwania na autobus pod gołym niebem mimo deszczu, wiatru czy śniegu.

Zarząd Transportu Miejskiego od dawna zapowiadał, że wiaty będą sukcesywnie wymieniane. Jednak do tej pory na Ursynowie nowych wiat jest jak na lekarstwo. Teraz ma się to zmienić. ZTM sporządził listę lokalizacji, w których wiaty będą wymieniane. W wykazie pojawiło się aż 120 miejsc, gdzie staną nowe wiaty. Obszar wymiany obejmuje cały Ursynów. Niektóre przystanki po raz pierwszy otrzymają stosowne zadaszenie. Mieszkańców dzielnicy ta wiadomość ucieszyła wyjątkowo:

– Nareszcie będzie bezpiecznie i estetycznie. Niektóre wiaty ledwo się trzymają chodnika. Na przykład ta, która stoi na przystanku przy Strzeleckiego. Odnoszę wrażenie, że niedługo sama się przewróci – mówi pani Karolina, mieszkanka Imielina.

Akurat wspomniana przez panią Karolinę wiata znalazła się na liście ZTM. Teraz z niecierpliwością czekamy na wymianę wszystkich zdezelowanych i przerdzewiałych wiat, które nijak się mają do schludnego wyglądu dzielnicy.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA