Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Ważne miejsce na literę B

12-05-2021 21:41 | Autor: MBL
Bogate księgozbiory, kolekcje audiobooków i ebooków, czasopism, filmów, nowoczesne technologie, przyjazne wnętrza – tym mogą pochwalić się warszawskie biblioteki publiczne. 8 maja miejsca te, a przede wszystkim ludzie, którzy w nich pracują, obchodzili swoje święto.

- Przez ostatni rok warszawiacy i warszawianki częściej sięgali po książki. Chętniej korzystali z bibliotek miejskich, mimo że przez rządowe obostrzenia sanitarne biblioteki były zamknięte przez kilka miesięcy. Z okazji Dnia Bibliotekarzy i Bibliotek chciałam podziękować wszystkim pracownikom warszawskich bibliotek, którzy odnaleźli się w tej trudnej rzeczywistości i nie stracili kontaktu ze swoimi czytelnikami, organizując bogaty i wartościowy program spotkań on-line – powiedziała Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydentka m.st. Warszawy.

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek obchodzony jest od 1985 roku, a zainicjowało go Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. 8 maja rozpoczął się Tydzień Bibliotek - tradycyjnie czas spotkań, konferencji i warsztatów. Już w ubiegłym roku z powodu pandemii trzeba było wszystkie aktywności przenieść do przestrzeni wirtualnej. Nie inaczej jest w tym roku - większość wydarzeń Tygodnia Bibliotek odbędzie się online, pod wspólnym hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”.

Stołeczna sieć biblioteczna to 18 bibliotek dzielnicowych, ponad 200 placówek, przeszło 5 milionów woluminów. Dzięki wspólnej identyfikacji wizualnej, sygnowanej charakterystyczną literą „B”, stała się rozpoznawalną marką, za którą stoi profesjonalizm pracowników i otwartość na potrzeby mieszkańców.

Informacje na temat wydarzeń organizowanych w warszawskich bibliotekach – spotkań autorskich, debat, konkursów czytelniczych - można znaleźć na wspólnym portalu www.bibliotekiwarszawy.pl. To także centralny katalog biblioteczny, dzięki którem można sprawdzić dostępność książek we wszystkich placówkach.

Od początku pandemii w stołecznych bibliotekach wprowadzono szereg rozwiązań, dzięki którym czytelnicy i pracownicy mogą czuć się bezpiecznie. Między innymi zapewniono środki do dezynfekcji rąk i wprowadzono oddzielne stanowiska do zwrotu i wypożyczenia książek, audiobooków i filmów. Czytelnie nie są obecnie dostępne, a książki najlepiej zamawiać telefonicznie lub drogą elektroniczną.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA