Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Warszawskie punkty szczepień już działają

19-05-2021 20:41 | Autor: MBL
W ciągu zaledwie trzech dni od uruchomienia warszawskich punktów szczepień powszechnych skorzystało z nich blisko 10 tys. osób. Jak przekazała jednak Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych dostawy do Polski szczepionek firmy Johnson & Johnson będą mniejsze niż planowano.

W związku z tym do punktu szczepień na stadionie Legii zamiast 3600 dawek tego preparatu trafi ich tylko 100. Z kolei punkt szczepień w Wawrze z zamówionych 2000 szczepionek firmy Johnson & Johnson, otrzyma również zaledwie 100 dawek. Osoby, które były zarejestrowane na szczepienie tym preparatem, otrzymają propozycję nowych terminów szczepienia.

– Niestety, rządowa agencja powiadomiła nas, że do warszawskich punktów szczepień powszechnych trafi ponad 5 tys. mniej dawek preparatu firmy Johnson & Johnson. Producent tej szczepionki zadeklarował uzupełnienie dostaw do końca maja. Liczymy, że taka sytuacja więcej się nie powtórzy. To nie tylko destabilizuje proces, ale podważa zaufanie do programu szczepień – informuje Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy, i dodaje: – Wszystkie osoby, które zarejestrowały się na szczepienia preparatem Johnson & Johnson w punktach szczepień na stadionie Legii i w Wawerskim Centrum Kultury, otrzymają od nas powiadomienia z propozycją nowego terminu szczepienia. Od początku podkreślaliśmy, że tempo szczepień w miejskich placówkach zależy od dostaw szczepionek zapewnianych przez stronę rządową, szkoda, że po raz kolejny te zawodzą. Złożyliśmy już do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych wniosek o ofertę na dostawy w czerwcu do warszawskich punktów szczepień powszechnych 300 tys. szczepionek firmy Pfizer oraz Johnson & Johnson.

Śródmieście, Białołęka, Targówek i Wawer – w tych dzielnicach już działają warszawskie punkty szczepień powszechnych. Są czynne cały tydzień i do wszystkich można wygodnie dojechać transportem publicznym. Szczegółowe informacje o tym, jak zarejestrować się na szczepienie, znajdują się na stronie warszawaszczepi.pl.

Warszawskie punkty szczepień powszechnych działają od poniedziałku do niedzieli w godz. 8.00-18.00 w czterech lokalizacjach:

– na stadionie Legii, ul. Łazienkowska 3;

– w Białołęckim Ośrodku Sportu przy ul. Strumykowej 21;

– w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Ossowskiego 25;

– w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1a.

– Uruchomienie warszawskich punktów szczepień powszechnych to świetna wiadomość dla wszystkich mieszkańców. Szczepienia pomagają chronić nas i naszych bliskich przed śmiertelnym zagrożeniem. To również szansa na jak najszybszy powrót do normalności. Cztery nowe punkty dołączą do ponad 60 miejskich przychodni, gdzie również można się zaszczepić – blisko domu i bez kolejek - mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Jak podkreśla Renata Kaznowska, do nowo uruchomionych punktów szczepień powszechnych do końca maja trafi ponad 80 tys. szczepionek firm Pfizer oraz Johnson & Johnson. Rekomendowane jest, aby na szczepienie przyjść 15 minut przed wyznaczoną godziną.

Jak zarejestrować się na szczepienie?

Na szczepienie przeciw COVID-19 można się rejestrować na cztery sposoby:

– zadzwonić na całodobową i bezpłatną infolinię pod numer 989,

– zarejestrować się na stronie pacjent.gov.pl,

– wysłać SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie,

– skontaktować się z wybranym punktem szczepień i umówić termin szczepienia.

Miejski portal informacyjny

Pod adresem warszawaszczepi.pl znajdują się informacje, jak zarejestrować się na szczepienie w warszawskich punktach szczepień oraz bezpośredni link do automatycznej rejestracji. Na stronie jest również dostępny wykaz wszystkich warszawskich punktów szczepień przeciw COVID-19.

Z kolei osoby, które chcą zostać wolontariuszami w warszawskim punkcie szczepień powszechnych mogą zgłaszać się na stronie ochotnicy.waw.pl.

Warszawski Transport Publiczny zawiezie na szczepienia

Do wszystkich punktów szczepień powszechnych można dotrzeć Warszawskim Transportem Miejskim.

Dojazd do największego z nich, zorganizowanego na stadionie Legii zapewni specjalna linia autobusowa 901, która będzie kursowała z Dworca Centralnego, przez centrum miasta, z dogodnymi przesiadkami z obu linii metra. Autobusy linii 901 będą kursowały w godzinach 7.30 – 18.40 co 15 minut; w niedzielę 16 maja wyjątkowo do godziny 12.45. Oprócz specjalnie uruchomionej linii dojazd do stadionu Legii zapewniają również autobusy: 107, 108, 138, 143, 151, 159, 162, 182, 187, 188, 411, 502, 514, 520, 523 i 525, które zatrzymują się na przystanku „Rozbrat”. Powrót do centrum miasta umożliwiają również linie 109 i 171.

Do hali sportowej OSiR Targówek przy ul. Ossowskiego 25 można dojechać liniami 120, 156, 160, 212, 269 i 527. Autobusy zatrzymują się na przystanku „DKS Targówek”. Niedaleko hali znajduje się również stacja II linii metra – Targówek Mieszkaniowy.

Do punktu szczepień w Białołęckim Ośrodek Sportu przy ul. Strumykowej 21 chętni, którzy chcą skorzystać ze szczepienia, dojadą do przystanku „Nowodwory” tramwajem linii 2 lub autobusami linii: 126, 186, 211, 509, 516 i 518.

Do Wawerskiego Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1a, gdzie również znajduje się punkt szczepień powszechnych, można dojechać autobusami linii 115, 119 i 147 (przystanek „Wawer-Ratusz”). Dodatkowo można skorzystać z pociągów SKM linii S1 i Kolei Mazowieckich R7 wysiadając na stacji PKP Międzylesie.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA