Warszawska Olimpiada Młodzieży

16-06-2021 21:26 | Autor: red.
Trwają eliminacje dzielnicowe w ramach 54. Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Na boisku przy ul. Kazimierzowskiej w piątek 11.06. zakończyły się Mistrzostwa Mokotowa w piłce nożnej chłopców i dziewcząt w piłce nożnej szkół podstawowych w kategorii dzieci. W turnieju chłopców w meczu finałowym Szkoła Podstawowa im. Świętego Franciszka pokonała Szkołę Podstawową nr 46 im. Stefana Starzyńskiego. Brązowe medale przypadły Społecznej Szkole Podstawowej nr 14.

W turnieju dziewcząt złote medale przypadły również Szkole Podstawowej im. Świętego Franciszka. Srebrne medale zdobyły zawodniczki Monnet International School, zaś brązowe piłkarki Szkoły Podstawowej nr 260.

W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Niegocińskiej odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w badmintonie szkół podstawowych. W kategorii dzieci tytuły mistrzowskie zdobyły Szkoła Podstawowa nr 271 (dziewczęta) oraz Szkoła Podstawowa nr 115. W kategorii młodzież złote medale zarówno wśród chłopców i dziewcząt przypadły Szkole Podstawowej nr 115 imienia Wandy Turowskiej. Mistrzom i Mistrzyniom Mokotowa życzymy powodzenia na Mistrzostwach Warszawy!

Imprezy zostały sfinansowane ze środków Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy. Turniej piłki nożnej przeprowadzony został w ramach dotacji udzielonej Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu Orlik Mokotów.

Miło nam jednocześnie poinformować, że zawodniczki i zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 85 imienia Benito Juareza reprezentujący Dzielnicę Mokotów zdobyli trzy srebrne medale i tytuły Wicemistrzyń i Wicemistrzów Warszawy w unihokeju szkół podstawowych w kategorii dzieci i młodzież, zaś zawodniczki i zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 115 imienia Wandy Turowskiej świetnie zaprezentowali się na Mistrzostwach Warszawy w lekkiej atletyce zdobywając srebrne medale w sztafecie 4 x 100 metrów, biegu na 200 oraz 600 metrów i brązowy medal w biegu na 100 metrów. Serdecznie gratulujemy!