Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Warszawianki wicemistrzyniami Europy!

15-09-2021 22:09 | Autor: MBL
Reprezentacja Polski w olimpijskiej odmianie rugby po raz pierwszy w historii ukończyła mistrzostwa Europy na drugim miejscu. W siedmioosobowej drużynie znalazły się aż trzy reprezentantki Legii Warszawa.

– Jest to ogromny sukces polskiego, kobiecego rugby. Jestem dumna, że miasto stołeczne Warszawa ma takie zawodniczki. Jeszcze raz gratuluję wyników i życzę dalszych sukcesów – powiedziała Renata Kaznowska, wieceprezydentka m.st. Warszawy

Drużyna kobiet walczyła o ten tytuł w dwóch turniejach, które składają się na ostateczną klasyfikację. Pierwszy rozgrywany był w Lizbonie i tam Polki zajęły czwarte miejsce, natomiast w Moskwie, gdzie odbył się drugi turniej, polska reprezentacja zajęła drugie miejsce. Pierwsze miejsce zajęła drużyna rosyjska, a trzecie hiszpańska. W meczach decydujących o miejscu na podium Polska pokonała Szkocję, zremisowała z Hiszpanią, a uległa Rosji.

W siedmioosobowej drużynie występującej na turniejach w Lizbonie i Moskwie, wzięły udział aż trzy reprezentantki Legii Warszawa Sekcji Rugby: Tamara Czumer, Marta Nowosz oraz Aleksandra Lachowska.

Warszawianki mają na swoim koncie więcej sukcesów. W lipcu reprezentacja Polski do lat 18 w olimpijskiej odmianie rugby siedmioosobowego rozegrała w Gdańsku turniej Mistrzostw Europy w grupie Trophy. Wśród reprezentantek wystąpiły aż cztery zawodniczki z warszawskich klubów. Z AZS AWF Warszawa – Jagoda Szafaryn, Aleksandra Sulisz oraz Julia Sadowska, a z RC Legia Warszawa – Natalia Szynawa. Reprezentacja Polski kobiet do lat 18 uplasowała się na pierwszym miejscu w Mistrzostwach Europy w grupie Trophy, uzyskując awans do najlepszej 12 w Europie!

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA