Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

W hołdzie Prezydentowi Stefanowi Starzyńskiemu

14-09-2022 22:04 | Autor: red.
8 września minęła 83. rocznica powołania Prezydenta Stefana Starzyńskiego na stanowisko Komisarza Cywilnego przy Dowództwie Obrony Warszawy.

27 października Prezydent Warszawy został aresztowany przez Niemców i przewieziony na Pawiak. W prowadzonym dochodzeniu 2014 r. pion śledczy IPN ustalił, że Starzyński został zabity przez Gestapo między 21 a 23 grudnia 1939 r. Symboliczny grób Stefana Starzyńskiego znajduje się na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

W hołdzie Prezydentowi Stefanowi Starzyńskiemu, zasłużonemu obrońcy Warszawy podczas kampanii we wrześniu 1939 roku, przy tablicy znajdującej się naprzeciw domu, w którym mieszkał (ul. Dąbrowskiego 72) w imieniu mieszkańców i samorządu Mokotowa, kwiaty złożył burmistrz Rafał Miastowski, wiceburmistrzyni Anna Lasocka oraz wiceburmistrz Krzysztof Skolimowski.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA