Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

VII Festiwal Grzesiuka już za nami

11-05-2022 21:58 | Autor: red.
8 maja 2022 r. na mokotowskich Sielcach odbył się Festiwal Grzesiuka zorganizowany przez Teatr BAZA, Partnerstwo dla Mokotowa „Moje Sielce” oraz Urząd Dzielnicy Mokotów. Wydarzenie po raz siódmy zagościło w Parku Sieleckim. Po dwóch latach Festiwal ponownie został zorganizowany w pierwotnym terminie majowym. Pogoda dopisała! Mieszkańcy również!

Festiwal wspólnie z przedstawicielami organizatorów oraz rodziny Stanisława Grzesiuka otworzyła Zastępczyni Burmistrza Dzielnicy Mokotów Anna Lasocka.

Organizatorzy tradycyjnie przygotowali wiele atrakcji. Były spektakle, wystawa plenerowa, warsztaty artystyczne, rękodzieło oraz animacje dla całych rodzin. Nie zabrakło także warszawskich potraw. Natomiast wszyscy głodni wiedzy na temat Dzielnicy mogli uczestniczyć w spacerze po Sielcach. Z kolei osoby spragnione przygód, które chciały uwikłać się w pewną historię, podążyć śladami ferajny i rozwiązać zagadkę, zostali zaproszeni do udziału w grze miejskiej „Śladami Ferajny 3.0”.

Jak zawsze podczas Festiwalu Grzesiuka kluczową rolę odgrywała muzyka. Na scenie w Parku Sieleckim odbył się Konkurs Piosenki z Ulicy. W tym roku pierwsze miejsce zajęła Orkiestra Taneczna Wihajster zaś nagrodę publiczności otrzymał Duet Okazjonalny.

Na scenie muzycznej wystąpiły zespoły Kapiszony, Maciejowa Kapela, Orkiestra Taneczna Bonanza. W bloku koncertowym odbył się także warsztat taneczny, aby publiczność mogła nieco podszkolić kroki do warszawskich tang i walczyków.

Na zakończenie wystąpiła Justyna Jary i Alegancka Kapela. Muzycy otrzymali w tym roku nagrodę „Artysty roku” w plebiscycie Warsaw Tribute.

Jak zawsze było bardzo klimatycznie i tanecznie! Wszystkim dziękujemy za współpracę. Zapraszamy za rok!

Więcek Informacje o wydarzeniu na https://www.facebook.com/festiwalgrzesiuka oraz na stronie www.festiwalgrzesiuka.pl.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA