Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”

17-11-2021 21:01 | Autor: red.
Najbliższe dni w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy” upłyną pod znakiem Festiwalu Malarstwa Figurkowego Kontrast oraz pierwszorzędnych filmów, które zebrały entuzjastyczne opinie krytyków i krytyczek. Zapraszamy także na nasze zajęcia edukacyjne!

20. FESTIWAL MALARSTWA FIGURKOWEGO KONTRAST

Festiwal Malarstwa Figurkowego Kontrast to międzynarodowa impreza promująca malarstwo figurkowe, gry figurkowobitewne i szeroko rozumianą edukację malarską. Główną osią imprezy jest konkurs, na który zgłoszono blisko 300 prac z Polski i zagranicy, a dwa poziomy konkursowe pozwalają na start każdemu, kto lubi malować. W programie też szereg innych atrakcji: wykłady  mistrzów malarskich, koncert muzyki ambientowej, speedpainting, warsztaty malarskie oraz strefa producentów.

 

Strefa Gier

20.11 godz. 10:00-17:00 i 21.11 godz. 10:00-15:00

Uczestnicy Strefy będą mogli zapoznać się z różnymi systemami gier figurkowobitewnych, przejść szkolenie i rozegrać partie testowe. Pojawią się takie tytuły jak: „Corvus Belli Infinity”, „Warhammer Kill Team”, „Bolt Action”, „Black Powder”, „Aristeia”, „Ogniem i mieczem”, „Bogowie wojny”, „Umbra Turris”, „First to Fight”, „Dust 1947”. Wstęp bezpłatny. Obowiązują obostrzenia wynikające z pandemii COVID-19.

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/1oy1ACVk6.

 

Koncert zespołu Weljar

20.11 godz. 20:00

Weljar to projekt inspirowany czasami prasłowiańskimi, który powstał z tęsknoty za bliskością natury oraz tkwiącej w niej pierwotnej siły. Weljar tworzy muzykę melancholijną z pogranicza folku oraz ambientu. Inicjatywa ta została utworzona z udziałem wokalistki zespołu Cronica – Katarzyny Karoń.

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/1pW7txGwu.

 

Warsztaty malowania figurek fantasy dla dzieci

21.11 godz. 11:00-15:00

Zapraszamy dzieci i młodzież na warsztaty malowania figurek fantasy. Każdy uczestnik otrzyma figurkę i przybory do malowania oraz wsparcie instruktora. Udział w warsztatach jest bezpłatny, ilość figurek ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Obowiązują obostrzenia związane z pandemią COVID-19 i w związku z tym może zajść potrzeba poczekania na wolne miejsce. W tym czasie będzie można zwiedzić wystawę lub nauczyć się grać w gry figurkowobitewne.

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/KA5DlYC2.

Patronem Festiwalu Malarstwa Figurkowego Kontrast są Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie.

 

KINO „ALTERNATYWY”

23.11 godz. 19:00

„Złe baśnie”

Upalne lato, rzymskie przedmieścia. Lejący się z nieba żar sprawia, że czas stoi tu niemalże w miejscu. Do włoskiej sielanki jednak daleko, zwłaszcza gdy już przekroczy się próg świata wykreowanego przez braci D’Innocenzo. Zamieszkujące go rodziny na pierwszy rzut oka niczym specjalnym się nie wyróżniają. Podobnie jak wiele innych, dzielą swoje radości i smutki, a lepsze momenty przeplatają gorszymi. Tyle że tych drugich, połączonych z narastającą frustracją oraz agresją powodowaną sytuacją osobistą, materialną czy klasową, jest tu zdecydowanie więcej…

W swoim drugim filmie utalentowani włoscy twórcy – bracia D’Innocenzo mówią o niepokoju, samotności, trudnym do zdefiniowania podskórnym lęku. Niektórzy krytycy w podejściu do bohaterów dopatrują się w „Złych baśniach” echa twórczości amerykańskiego reżysera Todda Solondza, jeszcze inni widzą tu ostrą krytykę kapitalizmu. Pewne jest, że ta ujęta w formułę mrocznej współczesnej baśni opowieść to kino ekstremalnych emocji, angażujące widza do ostatniego nerwu.

 

24.11 godz. 19:00

„Jeszcze jest czas”

John wiedzie szczęśliwe życie w Los Angeles, gdzie mieszka razem ze swoją rodziną. Kalifornia to przyjazny i otwarty dla wszystkich świat, zupełnie inny niż dom rodzinny Johna, w którym wciąż mieszka jego ojciec – farmer przywiązany do ziemi i konserwatywnych wartości. Kiedy Willis zaczyna podupadać na zdrowiu, przenosi się do Los Angeles, by zamieszkać z Johnem i jego rodziną. Czy ojciec i syn, których od lat dzieli wszystko, będą potrafili porozumieć się i zaakceptować dzielące ich różnice?

 

25.11 godz. 19:00

„Kraina oświeconych” + debata

Kręcona przez kilka lat porywająca wizualnie alegoryczna epopeja o Afganistanie ukazanym przez pryzmat nieznanej wcześniej prawdziwej historii. Obserwujemy spektakularne panoramy afgańskiego krajobrazu: żyzne doliny, przysypane kurzem stepy, ośnieżone majestatyczne szczyty Hindukuszu i Pamiru. Poznajemy historię o mitycznych początkach Afgańczyków i ich narodu, a następnie o młodym Gholamie, który prowadzi dziki gang uzbrojonych kilkunastoletnich chłopców z plemienia Kuchi, którzy żyją w górach całkowicie bez wsparcia dorosłych, palą i handlują opium, rozbrajają stare radzieckie miny, a następnie sprzedają materiały wybuchowe dzieciom pracującym w kopalni lapis lazuli. Za opium, które dostają w ramach okupu od szmuglerów narkotyków, otrzymują od amerykańskich żołnierzy złom wojskowy. Gdy Gholam zastanawia się nad przyszłością gangu po wycofaniu się Amerykanów z Afganistanu, inna szajka stara się utrzymać ścisłą kontrolę nad karawanami przemycającymi lapis lazuli przez płaskowyż Pamiru. Z drugiej strony obserwujemy bazę operacyjną bronioną przez amerykańskich i afgańskich żołnierzy próbujących zneutralizować postępy Talibów na peryferiach strefy Afganistanu kontrolowanej przez siły koalicyjne…

Bilety w cenie 10 zł (dla seniorów i studentów) i 15 zł (dla pozostałych widzów) do nabycia w recepcji „Alternatyw” i online: https://bit.ly/3BYP2Bz.

 

ZAJĘCIA EDUKACYJNE

Śpiew, taniec, a może malowanie? Tango argentyńskie czy taniec izraelski? Studio teatralne czy gra na basie? Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy” zaprasza na zajęcia edukacyjne! Współpracujący z nami instruktorzy i instruktorki przygotowali inspirujące zajęcia dla wszystkich grup wiekowych – najmłodszych, dzieci, młodzieży, dorosłych, a także seniorów. Każdy i każda znajdą coś dla siebie. Pełna oferta jest dostępna na stronie strefazajec.pl. Link: https://bit.ly/32eVTKt.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA