Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Ursynowska szkółka legendy Legii okradziona

17-06-2020 20:44 | Autor: Piotr Celej
W nocy z 10 na 11 czerwca okradziono szkółkę piłkarską byłego reprezentanta Polski, Marcina Mięciela. Działająca przede wszystkim ze środków rodziców organizacja apeluje o wsparcie w wykryciu złodzieja.

Szkoła Techniki Futbolu „Champion” to projekt prowadzony przez Macieja Bykowskiego oraz Marcina Mięciela na Ursynowie, tuż przy ulicy Baletowej. Od 2013 roku Mięciel firmuje swoim nazwiskiem szkółkę, która działa od 2013 roku. Aktualnie akademia organizuje zajęcia piłkarskie dla zawodników w wieku 5-16 lat.

"Dzisiejszej nocy miało miejsce włamanie do magazynu w naszej akademii. Złodzieje ukradli wszystkie rzeczy potrzebne do treningu naszych dzieci [...] Wszystkie rzeczy były używane. Jeśli komuś z państwa będzie oferowany podobny sprzęt, prosimy o kontakt" – można przeczytać na Facebooku Szkoły Techniki Futbolu "Champion".

Szkółka wychowuje młodych adeptów piłki nożnej ze szczególnym zwróceniem uwagi na zachowanie idei FAIR PLAY, która jest ważna nie tylko w sporcie ale również w życiu codziennym. Stawiany jest nacisk na umiejętność prawidłowego funkcjonowania i współdziałania w grupie. Niestety, złodzieje zapewne nie popierają idei FAIR PLAY i okradli szkółkę. Łupem padły potrzebne do treningu rzeczy, takie jak: piłki zina rozmiar 5 i 4, mur do treningu, 5 sztuk małych bramek, 2 tyczki slalomowe, pachołki i czapeczki, siewnik do trawy, oprócz tego podkaszarkę do trawy, a nawet...płyn do dezynfekcji.

Kradzież została zauważona i potępiona przez światek futbolowy. "Ktokolwiek słyszał , ktokolwiek wie. To jest jakiś totalny absurd. Chłopak trenuje dzieci i ktoś mu kradnie sprzęt. Dajcie RT!" – napisał na Twitterze Mateusz Borek, udostępniając post szkółki. Podobnych wpisów solidaryzujących się z ursynowskim klubem powstało wiele.

Władze klubu apelują o czujność i informowanie próbach sprzedaży używanego sprzętu tego typu. Sprawą zajmuje się policja i prokuratura. Władze Szkoły Techniki Futbolu Champion się nie poddają przeciwnościom losu i zapowiadają rekrutacje do kolejnych roczników, które pod okiem legendy Legii postawią swoje pierwsze kroki w profesjonalnych rozgrywkach.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA