Ursynowscy młodzi sportowcy na podium

12-10-2022 20:37 | Autor: red.
Uczniowie ursynowskich szkół ponownie zajęli drugie miejsce w stołecznej rywalizacji w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Zdobyli w sumie 538 punktów, dając się wyprzedzić w klasyfikacji łącznej szkół tylko zawodnikom i zawodniczkom ze Śródmieścia (612 punktów). Razem z eliminacjami dzielnicowymi w WOM uczestniczyło 56 000 uczniów.

W kategorii wiekowej „dzieci” Ursynów był najlepszy. Najmłodsi zawodnicy i zawodniczki zajęli pierwsze miejsce, zdobywając 260 punktów. W kategorii „młodzież” nasza dzielnica znalazła się na piątym miejscu, a w „licealiadzie” na ósmym.

Ursynów zdobył w sumie 7 złotych, 2 srebrne i 5 brązowych krążków, co dało szóste miejsce w klasyfikacji medalowej. Również w tej rywalizacji najlepsze okazało się Śródmieście.

Ceremonia podsumowująca 55. edycję szkolnych rozgrywek, obejmującą rok szkolny 2021/2022, odbyła się 7 października w Centrum Rekreacyjno-Sportowym m.st. Warszawy.

Świetne wyniki ursynowskich szkół

Nasza potęga w sporcie szkolnym, czyli Szkoła Podstawowa nr 303, mieszcząca się przy ul. Koncertowej 4, zajęła drugie miejsce w Warszawie w kategorii „dzieci” oraz czwarte w rywalizacji młodzieży. W kategorii „licealiada” dziewiąte miejsce zajęło Niepubliczne LO Fundacji Primus, a jedenaste Liceum LXX Liceum Ogólnokształcące im. A. Kamińskiego.

- Cieszy mnie, że cały czas ursynowskie dzieci i młodzież utrzymują wysoki poziom w szkolnej rywalizacji sportowej i odnoszą sukcesy. Sportowa pasja często zaczyna się właśnie w szkole, więc tym bardziej warto promować i rozwijać takie współzawodnictwo. Poza tym, jak powszechnie wiadomo, sport to zdrowie – komentuje zastępca burmistrza Ursynowa, Piotr Zalewski.

Warszawska Olimpiada Młodzieży

Zawody LV Warszawskiej Olimpiady Młodzieży rozegrane były w następujących kategoriach wiekowych:

Kategoria „dzieci” – rocznik 2009 i młodsi,

Kategoria „młodzież” – rocznik 2007-2008,

Kategoria „licealiada” – średnie szkoły dzienne (rocznik 2002 i młodsi).

W zawodach finałowych rozgrywanych na poziomie stołecznym z udziałem zwycięzców eliminacji dzielnicowych uczestniczyło:

– 3456 zawodników i zawodniczek ze 176 szkół podstawowych (kat. dzieci)

– 3501 zawodników i zawodniczek ze 155 szkół podstawowych (kat. młodzież)

– 1837 zawodników i zawodniczek z 99 szkół średnich (kat. licealiada)

W eliminacjach dzielnicowych rozgrywanych w poszczególnych dzielnicach uczestniczyło:

– 20218 zawodników i zawodniczek z 258 szkół podstawowych (kat. dzieci)

– 20083 zawodników i zawodniczek z 261 szkół podstawowych (kat. młodzież)

– 6895 zawodników i zawodniczek ze 118 szkół średnich

Łącznie w zawodach finałowych LV Warszawskiej Olimpiady Młodzieży uczestniczyło 1049 zespołów szkolnych z udziałem 8794 dzieci i młodzieży. Razem z eliminacjami dzielnicowymi daje to liczbę ok. 56 000 uczestników.