Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Ursynów chce pomiaru prędkości w tunelu POW

12-05-2021 21:48 | Autor: red.
Ursynowscy radni zwrócili się do Głównego Inspektora Transportu Drogowego o budowę Odcinkowego Pomiaru Prędkości w obu kierunkach na odcinku: od węzła Puławska do węzła Wilanów. We wtorek, 11 maja, Rada Dzielnicy Ursynów przyjęła stanowisko w tej sprawie.

„Prognozowane natężenie ruchu pojazdów w ciągu Południowej Obwodnicy Warszawy spodziewane jest na poziomie podobnym do Trasy AK i Trasy Toruńskiej. Taki ruch oznacza średnio 3 wypadki/kolizje dziennie. Jednym z najczęstszych powodów wypadków drogowych na tych trasach jest nadmierna prędkość. Każdy wypadek/kolizja może oznaczać zamknięcie najdłuższego tunelu drogowego w Polsce i przeniesienie ruchu z trasy S2 na lokalne ulice Ursynowa i Wilanowa. Spowoduje to drastycznie zwiększenie liczby niebezpiecznych zdarzeń, w tym z udziałem pieszych oraz paraliż drogowy obu dzielnic” – czytamy w uzasadnieniu do przyjętego stanowiska.

Z danych przekazanych przez rzecznik prasową GITD wynika, że w marcu 2021 r. fotoradary zarejestrowały 169,3 tys. naruszeń. Z tego prawie 168 tys. dotyczyło przekroczenia prędkości. To wzrost ok. 50 tys. naruszeń w stosunku do analogicznego okresu w 2020 r. „Dane te uprawdopodabniają obawę, że prędkość w tunelu POW będzie nagminnie przekraczana, a to z kolei może doprowadzić do wypadków/kolizji i przeniesienia tranzytu na lokalny układ ulic Ursynowa i Wilanowa” – przekonują radni.

- Bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas wszystkich priorytetem. Cieszę się ze petycja radnego Tomasza Sieradza znalazła kontynuację w stanowisku wyrażonym przez radnych. Wierzę że będzie to kolejny sygnał, który przekona Głównego Inspektora Transportu Drogowego oraz Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad do przychylenia się do tego postulatu – mówi burmistrz Ursynowa, Robert Kempa.

Koszt instalacji Odcinkowego Pomiaru Prędkości szacowany przez GDDKiA wynosi około 2,3 mln zł. „To niewielki wydatek, który może zapewnić bezpieczeństwo wielu tysiącom mieszkańcom Ursynowa i Wilanowa” – podsumowują radni.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA