Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Ursynów bierze się za remont przyszkolnych boisk

24-08-2015 14:39 | Autor: Agnieszka Pająk-Czech
Jeszcze w tym roku Urząd Dzielnicy Ursynów wyremontuje dwa szkolne boiska. Na ten cel wygospodarowano prawie 400 tysięcy złotych.

Infrastruktura sportowa przy ursynowskich szkołach nadal wymaga finansowych nakładów. Niektóre boiska są już mocno wyeksploatowane i wymagają remontów. Jeszcze w tym roku Urząd Dzielnicy Ursynów odnowi dwa przyszkolne obiekty sportowe. Do remontu zakwalifikowało się boisko przy Gimnazjum 92 przy Koncertowej, gdzie nawierzchnia poliuretanowa jest zniszczona, a o remoncie zadecydowała między innymi opinia Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego. Obecnie dzielnica jest na etapie przygotowywania dokumentacji potrzebnej do ogłoszenia przetargu. Prace mają się rozpocząć w październiku, a ich zakończenie przewiduje się na listopad tego roku. Na boisku ma zostać wymieniona nawierzchnia. Podobnie mają się sprawy z boiskiem Liceum LXX przy Dembowskiego. Tu również dzielnica planuje wymianę nawierzchni i tak jak w przypadku powyżej, prace mają się zakończyć w listopadzie.

To nie koniec inwestycji związanych ze szkolnymi boiskami. Już w przyszłym roku przy Szkole Podstawowej nr 303 przy ulicy Koncertowej powstanie upragnione od dawna boisko wielofunkcyjne. Finansowanie jest już zapewnione – projekt budowy wygrał w ramach tegorocznego Budżetu Partycypacyjnego. Przy szkole powstaną boiska do gry w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę oraz ringo. Obiekt zostanie oświetlony by mieszkańcy mogli korzystać z niego po zmroku. Boiska mają być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Projekt budowy boiska przy SP 303 jest już przygotowany i czeka na realizację.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA