Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Uroczysta inauguracja Programu ,,Ursynów 60+”

13-10-2015 15:10 | Autor: Agnieszka Pająk-Czech
W Warszawskiej Szkole Reklamy odbyła się uroczysta inauguracja Programu ,,Ursynów 60+”, adresowanego do grupy najstarszych mieszkańców Dzielnicy Ursynów. W spotkaniu inauguracyjnym uczestniczył Burmistrz Dzielnicy Ursynów Robert Kempa oraz poseł Joanna Fabisiak, znana z działalności na rzecz osób starszych.

Burmistrz Robert Kempa powitał uczestników Programu ,,Ursynów 60+” i zwrócił uwagę zebranych na fakt, iż jest to już kolejne przedsięwzięcie adresowane do ursynowskich seniorów, wzbogacające ofertę bezpłatnych zajęć organizowanych przez Dzielnicę, po zajęciach komputerowych, kursie języka angielskiego czy szeregu działań integracyjnych i aktywizujących. Burmistrz zachęcał uczestników Programu ,,Ursynów 60+” do aktywności fizycznej, jak również do zdobywania i przekazywania sobie nawzajem wiedzy z zakresu współczesnych zagrożeń na jakie narażone są w szczególności osoby starsze. Takie działania dostępne są właśnie w ramach rozpoczynającego się Programu.

Goszcząca na uroczystości Joanna Fabisiak, od lat zaangażowana w różnorodne inicjatywy na rzecz osób starszych, podkreśliła wagę integracji międzypokoleniowej oraz rolę tradycji. Słowami ,,Tradycję mogą przekazać tylko seniorzy”, zachęcała zebranych do podejmowania działań służących podtrzymaniu aktywności społecznej – w szczególności integracji międzypokoleniowej. Na zakończenie spotkania wszyscy zebrani otrzymali ,,Indeksy seniora”, stanowiące dodatkową zachętę do aktywnego udziału w zajęciach.

Program ,,Ursynów 60+” finansowany ze środków Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy adresowany jest do 70-osobowej grupy ursynowskich seniorów. W ramach programu przewidziano cykliczne zajęcia, w wymiarze  dwóch spotkań w tygodniu, obejmujących między innymi:

Wykłady dydaktyczne i ćwiczenia praktyczne, prowadzone przez specjalistów z zakresu:

– zdrowia psychofizycznego

– umiejętności społecznych

– bezpieczeństwa i prewencji

– wiedzy dotyczącej profilaktyki i rekonwalescencji

– aktywizacji i integracji międzypokoleniowej

Spotkania rekreacyjno - aktywizujące:

– warsztaty jogi

– tańce latynoamerykańskie

– terapia dźwiękiem

– spotkania hobbystyczne – z fotografem, dietetykiem, trenerem pamięci, rehabilitantem.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA