Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Ukradł 46 rowerów, został tymczasowo aresztowany

07-06-2021 12:36 | Autor: pol
Operacyjni z wydziału zajmującego się ściganiem przestępstw przeciwko mieniu, zatrzymali 31-latka, który kradł rowery w hurtowych ilościach. Mężczyzna usłyszał 46 zarzutów kradzieży jednośladów z terenu Mokotowa, których dopuścił się na przełomie lutego i maja br. Do wszystkich się przyznał.

Pracując nad sprawą kradzieży rowerów, operacyjni z wydziału zajmującego się ściganiem przestępstw przeciwko mieniu natknęli się na 31-latka posiadającego już kryminalną przeszłość. Mężczyzna prowadził migracyjny tryb życia często zmieniając miejsce pobytu.

Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymał się on w jednym z lokali mieszkalnych przy ul. Wasilkowskiego na Ursynowie. Wiedząc, że zastaną go w mieszkaniu po godz. 21.30 postanowili złożyć mu wizytę. Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze ujawnili szczypce służące do przecinania linek zabezpieczających rowery, które trafiły do policyjnego depozytu, a podejrzany został zatrzymany.

Śledczy z tego samego wydziału zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi stolicy 46 zarzutów kradzieży rowerów, których dopuścił się na terenie Mokotowa. Mężczyzna przyznał się do winy wskazując miejsca, z których zabierał jednoślady. Jak ustalili policjanci, wszystkie rowery sprzedawał obywatelom Ukrainy. Na wniosek Policji i mokotowskiej prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policjanci apelują, by w każdy możliwy sposób utrudniać złodziejom możliwość kradzieży stosując dobre zabezpieczenia. Właściciel roweru, który nawet na chwilę pozostawia rower nie zabezpieczając go w sposób właściwy stwarza okazję złodziejowi. Należy pamiętać aby pozostawiać rowery w miejscach oświetlonych, objętych monitoringiem i najlepiej w miejscach gdzie są duże skupiska ludzi.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA