Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Uczta muzyczna na Ursynowie

05-08-2020 20:14 | Autor: Wojciech Dąbrowski
W niedzielę 2 sierpnia w ursynowskim Parku im. Jana Pawła II odbył się kolejny koncert chopinowski z cyklu Muzyczne Niedziele na Ursynowie. Tym razem wystąpił utalentowany pianista młodego pokolenia Piotr Pawlak, student Akademii Muzycznej z Gdańska.

W programie koncertu znalazły się mniej znane utwory, ale trafnie dobrane, bo odzwierciedlające wrażliwość młodzieńczej duszy i subtelność pianisty. Słuchając go, miało się wrażenie, że to letni wiatr dyskretnie przemyka wśród parkowych drzew, delikatnie muskając klawisze z mistrzowską precyzją. Piotr oczarował słuchaczy wykonaniem dwóch polonezów (As-dur i c-moll), impromptu (As-dur i Fis-dur), Ballady F-dur, Mazurka a-moll, Etiudy a-moll i Scherza cis-moll.

Po wysłuchaniu koncertu, nikt ze słuchaczy nie może mieć wątpliwości, że liczne nagrody zdobyte przez pianistę (Pomorska Nagroda Artystyczna, Nagroda Prezydenta Gdańska, nagrody w międzynarodowych konkursach pianistycznych w Pekinie i w Budapeszcie) są w pełni zasłużone. Aż trudno uwierzyć, że artysta zdążył już odbyć tournée po Chinach, występował w USA, Rosji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Niemczech, na Litwie, na Węgrzech, w Gruzji, Danii, Austrii i Czechach, zaliczył kilkadziesiąt koncertów z renomowanymi orkiestrami w całym kraju. Nic dziwnego, że zakwalifikował się do finału XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w 2021 roku i zdobył uznanie i stypendium samego Krystiana Zimermana.

Koncert poprowadziła ponownie Laura Łącz, która swoje zapowiedzi ubarwiła recytacją fragmentów poematu Ojczyzna Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego oraz cytatami z korespondencji Fryderyka Szopena.

Dziękujemy władzom dzielnicy za serwowanie nam podczas wakacji takich uczt muzycznych. Za tydzień w niedzielę 9 sierpnia o godz. 16 spotkamy się po raz trzeci. Wystąpi Mateusz Tomica z Katowic, student Muzycznego Uniwersytetu w Wiedniu.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA