Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Uczcijmy pamięć bohaterów

26-07-2021 10:51 | Autor: red.
Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza mieszkańców dzielnicy na obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Jak co roku 1 sierpnia na maszt wciągnięte zostaną flagi, a po Godzinie „W” zabrzmią patriotyczne pieśni.

Tereny Ursynowa były miejscem ważnych wydarzeń z 1944 roku. To tu, już pierwszego dnia powstania, żołnierze AK szturmowali Tor Wyścigów Konnych, a Las Kabacki był schronieniem dla rozbitych i wycofujących się oddziałów.

Program obchodów – 1 sierpnia (niedziela):

  • godz. 9.00

Złożenie wieńców i zapalenie zniczy przed pamiątkowym głazem oraz pod Tablicą Memoratywną na ogrodzeniu Toru Wyścigów Konnych, ul. Puławska 266

  • godz. 17.00

Uroczyste wciągnięcie flag (przed Godziną „W”) przed Urzędem Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61

  •  godz. 17.10

„Śpiewajmy razem piosenki powstańcze”, czyli wspólne śpiewanie pieśni powstańczych i patriotycznych z udziałem chórów Ars Chori i Iuvenis, pod dyrekcją Zbigniewa Tupczyńskiego – teren przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów, od strony al. KEN 61.

Koncert będzie realizowany w rygorze obostrzeń związanych z pandemią COVID-19. Na terenie imprezy przebywać może maksymalnie 250 osób.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA