Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Tyle słońca w tych piosenkach

20-11-2019 21:40 | Autor: ABU
Tydzień Seniora na Ursynowie zakończył się w Domu Sztuki SMB „Jary” koncertem „Bursztynowa Dama”, w którym przeboje z repertuaru Anny Jantar śpiewała Małgorzata Jarecka z zespołem.

Usłyszeliśmy tak urocze piosenki, śpiewane niegdyś przez Annę Jantar, jak „Tyle słońca w całym mieście”, „Tak mało trzeba nam”, „Najtrudniejszy pierwszy krok”, „Za każdy uśmiech twój”, „Przetańczyć z tobą chcę całą noc”, „Zawsze gdzieś czeka ktoś”.

Anna Jantar miała niepowtarzalną barwę głosu – była w tym głosie i ekspresja, i ciepło. Wokal Małgorzaty Jareckiej brzmi bardziej metalicznie, ale też ekspresyjnie i w sumie udanie nawiązuje do pierwowzoru. Jareckiej nie sposób też odmówić temperamentu estradowego.

Brawa dla tria akompaniującego artystce: nie zagłuszającego jej – a słyszalnego. Grali: Marek Stefankiewicz (instrumenty klawiszowe), Andrzej Wysocki (gitara basowa, kierownictwo muzyczne koncertu), Grzegorz Poliszak (perkusja).

Dla Małgorzaty Jareckiej recital w Domu Sztuki był także osobistą podróżą sentymentalną: przed laty miała tu swój koncert dyplomowy. Tegoroczny, poświęcony Annie Jantar, został sfinansowany ze środków Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA