Zbiórka odbywać się będzie w trybie stacjonarnym w sali 136 urzędu (aleja KEN 61), a w czasie jej trwania można zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku Fundacji DKMS Polska.
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie pilnie apeluje o pomoc – obecnie najbardziej brakuje krwi grup 0 Rh- oraz AB Rh+. To właśnie te rzadkie grupy są nieocenione w ratowaniu zdrowia i życia pacjentów, którzy każdego dnia trafiają do szpitali.
W Polsce każdego roku przeprowadza się około miliona transfuzji. Za każdą z nich stoi historia osoby, która czeka na pomoc – ofiara wypadku, pacjent po operacji, chory walczący z nowotworem. Ich życie zależy od dostępności krwi. Dlatego każda kropla się liczy.
Pamiętaj – krwiodawcą może zostać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat. Oddanie krwi trwa zaledwie kilkanaście minut, a może uratować nawet trzy osoby. Nie zwlekaj – już dziś zaplanuj udział w kolejnych zbiórkach krwi. Oto nadchodzące terminy akcji: 30 sierpnia, 27 września, 25 października, 29 listopada.