Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Testowe tablice mierzą prędkość przy szkole

01-09-2015 16:12 | Autor: Agnieszka Pająk-Czech
Nowe testowe tablice przed przejściem przy ulicy Przy Bażantarni przypominają kierowcom o dostosowaniu prędkości. Zostały one zainstalowane na prośbę mieszkańców, w których imieniu wystąpiła radna Sylwia Krajewska.

Przejście na ulicy Przy Bażantarni tuż obok szkoły podstawowej jest uznawane za jedno z najbardziej niebezpiecznych w okolicy. Przez ostatnich kilka lat zainstalowano tu znaki ostrzegawcze, zamontowano progi zwalniające, a bezpieczeństwa dzieci pilnował tak zwany stopek. Wydawałoby się, że przejście jest dostatecznie zabezpieczone. Niestety, nawet progi zwalniające i znaki ograniczenia prędkości nie stanowiły dla kierowców – szczególnie w autobusach – większych przeszkód by łamać przepisy.

W czerwcu tego roku, radna Sylwia Krajewska wystąpiła do Urzędu Dzielnicy Ursynów z prośbą o zainstalowanie przed przejściem specjalnych tablic elektronicznych, które pokazywałyby z jaką prędkością porusza się dany pojazd i z informacją „Zwolnij kierowco”. Dzielnica w porozumieniu ze Strażą Miejską właśnie zainstalowała dwie tablice, które pokazują prędkość z jaką poruszają się pojazdy. Jeżeli samochód jedzie zbyt szybko, na monitorze wyświetla się komunikat „Zwolnij”.

Czy tablice spowodują, że kierowcy zdejmą nogę z gazu i zadbają o bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale i innych? O tym będzie można się przekonać dopiero za kilka miesięcy. Tymczasem Straż Miejska zapowiada, że jeśli tablice się sprawdzą, będą one montowane przy innych niebezpiecznych przejściach obok szkół.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA