Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Taniec, ruch, emocje

18-11-2015 22:37 | Autor: Mirosław Miroński
Baletnice, kolombiny, skręcone w ruchu ciała tancerzy to tematy pojawiające się najczęściej w pracach Grupy Twórczej Art Visual Dance i l'Association des Peintres et Sculpteurs de la Danse Européens. Prace prezentowane w Galerii U w Domu Kultury Stokłosy przy ul. Lachmana 5 to efekt twórczości artystów inspirujących się tańcem i baletem. Artyści wydobywają to, co w fenomenie kulturalno-obyczajowym, jakim jest taniec, najciekawsze i przenoszą na płótno, papier. Pokazują to w swoich rzeźbach, ceramice etc.

W wystawie uczestniczą: Wanda Badowska-Twarowska, Barbara Bielecka-Woźniczko, Edyta Dzierż, Anna Forycka-Putiatycka, Magdalena Hajnosz, Majid Jammoul, Jan Krusche, Bożena Leszczyńska, Bogusław Lustyk, Jacek Maślankiewicz, Tatiana Pytkowska, Anna Wszyndybył.

Inicjatorką i współzałożycielką Grupy Twórczej Visual Dance jest Wanda Badowska-Twarowska. Współzałożycielkami są Alina Dorada-Krawczyk i Anna Wszyndybył.

Eksponowane obrazy, rzeźby, rysunki są zróżnicowane pod względem formy, łączy je jednak wspólny temat. Są tu widoczne próby przedstawienia tancerzy w ruchu oraz próby wyrażenia emocji towarzyszących artyście, i emocji związanych z tańcem.

Warto wspomnieć, że tematyką tańca inspirowali się tacy wielcy artyści jak: Jean-Léon Gérôme, Henri Matisse, Pablo Picasso, Edgar Degas, Henri de Toulouse-Lautrec, Alfons Mucha, Gustav Klimt, Emil Nolde i wielu innych.

Wystawie towarzyszy katalog sfinansowany ze środków Dzielnicy Ursynów.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA