Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Tańce, malowanki, topienie marzanny

16-03-2016 20:54 | Autor: Mirosław Miroński
W wiosennej ofercie Domu Kultury Dorożkarnia każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

18 marca (piątek), godz. 20.00 – spektakl Punkt Widzenia Teatru Tańca Test

Spektakl taneczny pokazujący inne punkty widzenia kobiet i mężczyzn na codzienne sprawy. Będzie to próba odpowiedzi na pytanie – czy i dlaczego różnią się od siebie? Ich pogląd na przyjaźń, miłość, ale też na tak prozaiczne rzeczy jak jedzenie, czy sprzątanie. Czy porozumienie między dwiema płciami jest możliwe? Jak znaleźć wspólny język? Czy wystarczy wzajemny szacunek i zrozumienie odmienności?

Spektakl porusza nie tylko ważne sprawy życiowe, ale tancerze w żartobliwy sposób opowiadają o przywarach i stereotypach kobiet i mężczyzn. Choreografia, kostiumy, charakteryzacja: Izabella Borkowska i zespół. Reżyseria, scenografia: Darek Sikorski. Tancerze: Łukasz Broniak, Katarzyna Gajewska, Aleksandra Hofman, Debora Łojko, Tomasz Łukawski, Paula Klajnowska, Maciej Oficjalski, Daniela Okuniewska, Aleksandra Olszewska, Marta Opilska, Agnieszka Senderowska. Muzyka: Maria Peszek, Anita Lipnicka, Natalia Przybysz, Dominika Barabas, Kasia Nosowska, Mela Koteluk, Incarnations, Kamil Bednarek, Maciej Maleńczuk & Wojciech Waglewski, Jacek Bończyk, Andrzej Piaseczny, Grzegorz Markowski, Michał Krauwurst, Pabloplavo. Wstęp Wolny!

19 marca (sobota), godz. 11.00 – 13.00 – W Sobotnie Poranki Rodzinne Malowanki – warsztaty rodzinne, podczas których rodziny będą mogły w twórczy i aktywny sposób spędzić czas, a przy okazji poznać różnorodne techniki plastyczne, m.in.: rysunek graficzny, akwarela, kalkograf, suchy pastel, węgiel. Tematy prac nawiązują do literatury dla dzieci i dorosłych. Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu. Każde będzie miało nieco inny charakter. Uczestnicy będą m.in. pracowali w plenerze, przy sztalugach, w grupach i indywidualnie. Warsztaty poprowadzi: Magdalena Penczonek – plastyk, pedagog. Udział w warsztatach: 10 zł/osoba, obowiązują zapisy: tel. 22 841 91 22.

19 marca (sobota), godz. 11.00 – 13.00 – Pod Palmami – warsztaty rodzinne

W przeddzień Niedzieli Palmowej w Dorożkarni rodzinnie będą robione palmy, pisanki i ozdoby na wielkanocny stół. Rozmowa o świątecznych tradycjach, święcenie pokarmów i śmigus dyngus? Warsztaty poprowadzą: Aleksandra Antolak i Katarzyna Salinger. Koszt: 5 zł/osoba. Zapisy: tel. 22 841 91 22, e-mail: biuro@dorozkarnia.pl

20 marca (niedziela), godz. 15.00 – Wiosna, Ach To Ty – impreza integracyjna: topienie Marzanny, koncert Zespołu Dom i Pracowni Wokalnej. Organizatorzy zapraszają dzieci i rodziców. Każda rodzina lub grupa przyjaciół najpierw zaprojektuje, a następnie z materiałów ekologicznych wykona swoją Marzannę. Kiedy Marzanny będą gotowe w uroczystej paradzie zostaną zaniesione nad Wisłę, zgodnie z tradycją. Powrót do Dorożkarni na koncert w wykonaniu Pracowni Wokalnej. Prowadzenie: Aleksandra Antolak i Tomek Krupa. Wstęp Wolny!

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA