Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Tam, gdzie gra muzyka… w teatrze

09-03-2016 22:56 | Autor: ABU
Czy muzyka może pomóc aktorowi teatralnemu w wyrażaniu różnych emocji granej przez niego postaci – od radości, poprzez smutek, po gniew i złość? Jaki rodzaj muzyki pasuje bardziej do pantomimy, a jaki do baletu? Czym, od strony muzycznej, różni się opera od musicalu? Na te i inne pytania szukano odpowiedzi w Domu Sztuki SMB „Jary” podczas koncertu z adresowanego do najmłodszych słuchaczy cyklu „Tam, gdzie gra muzyka”.

Koncert nosił nazwę „Od baletu do musicalu czyli muzyka w teatrze” i spełnił swoje zadanie uświadomienia dzieciom, jak ważną rolę w zrozumieniu przez widza teatralnego tego, co widzi na scenie, pełni to, co z niej słyszy: a nie jest to sam tekst, ale także właśnie muzyka.

Koncert był bardzo urozmaicony nie tylko dlatego, że ci, którzy wybrali się nań do Domu Sztuki mogli zobaczyć zagrania aktorskie (Jacek Zienkiewicz), pantomimę (Katarzyna Afek) i klasyczny taniec baletowy (Monika Majewska), zawsze oczywiście w powiązaniu z muzyką.

Urozmaicenie polegało też na tym, że wykonawcy koncertu zapraszali na scenę dzieci siedzące na widowni i prowadzili z nimi krótkie, ale pouczające warsztaty teatralno-muzyczne. A całość sfinansowała z własnych środków Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA