Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Tam gdzie gra muzyka: reaktywacja

29-01-2020 20:46 | Autor: ABU
Wspaniale rozpoczęła się nowa seria koncertów z cyklu „Tam gdzie gra muzyka”, organizowanych od 2001 roku w Domu Sztuki SMB „Jary” (od teraz we współpracy z Katarzyną Żytomirską – etnologiem z pasjami muzyczni), finansowanych ze środków Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy. Dopisała publiczność, publiczności dopisały humory – świetnie się bawiła – a wykonawcy nie zawiedli pokładanych w nich oczekiwań.

Na cykl „Tam gdzie gra muzyka” składają się koncerty edukacyjne dla dzieci, łączące znakomite wykonania utworów muzycznych z przystępnym przekazywaniem najmłodszym słuchaczom wiedzy o tych utworach, instrumentach muzycznych, historii muzyki itp.

Koncert styczniowy, „Zabawy z Krainy Kusego Janka”, nieprzypadkowo odbył się w sali, w której zazwyczaj mają miejsce zajęcia taneczne. Artyści tworzący Teatr Słuchaj Uchem – Kaja Prusinowska, Janusz Prusinowski i Piotr Piszczatowski – korzystając z pory karnawałowej, nadali koncertowi charakter zabawy tanecznej dla dzieci, utrzymanej w stylu ludowym. Wspólnie z publicznością śpiewali piosenki ludowe i tworzyli taneczne korowody.

Pamiętali o akcentach edukacyjnych, dzięki czemu mali melomani zobaczyli jak wyglądają i usłyszeli jak brzmią na co dzień nieczęsto spotykane instrumenty: baraban, cymbały, lira korbowa. Zarówno oni, jak i ich rodzice czy opiekunowie opuszczali po koncercie Dom Sztuki bardzo ucieszeni i zadowoleni. Następny koncert z cyklu „Tam gdzie gra muzyka” odbędzie się tu w niedzielę, 23 lutego. Tym razem wysłuchamy gorących rytmów z Afryki.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA