Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

„Sztuka bez barier” w Domu Sztuki

12-05-2021 21:06 | Autor: red.
Po siedmiomiesięcznej przerwie Galeria Domu Sztuki rozpoczyna cykl spotkań p.t. „Sztuka bez barier”. Główną ideą cyklu jest ukazanie potencjału osób z niepełnosprawnością. Tego jak odbierają otaczającą ich rzeczywistość oraz w jaki sposób ją wyrażają. We wtorek 11 maja, odbył się pierwszy wernisaż - „100 prac Moniki”, czyli rysunki Moniki Kowalczyk.

Monika jest osobą niepełnosprawną, co nie stoi jej na drodze w rozwijaniu swoich umiejętności i pogłębianiu pasji. Dzięki sztuce ukazuje swoje uczucia i pragnienia. Artystka ma szansę kształtować swoje zdolności na zajęciach organizowanych przez Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Głęboko Upośledzonych „Maja”.

Odwiedzający wystawę mieli okazję zobaczyć prace artystki, na których wyraża swoje zafascynowanie przyrodą i baśniami. Wśród prezentowanych prac zobaczyć można było między innymi pejzaże, kwiaty, zwierzęta, czy relacje z innymi ludźmi. Prace artystki podziwiali jej przyjaciele, sąsiedzi oraz podopieczni Ośrodka Wsparcia i Integracji przy ul. Belgradzkiej 33. Wśród gości wernisażu nie zabrakło również przedstawicieli Urzędu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy i Spółdzielni „SMB Jary”.

Wystawę będzie można obejrzeć w Galerii Domu Sztuki do 30 maja.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA