Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Szóste UCZTO-wanie

02-10-2019 21:41 | Autor: ABU
W weekendzie Domem Sztuki SMB „Jary” zawładnęli artyści amatorzy z całej Polski. Wzięli udział w VI Festiwalu Ursynowski Czas z Twórczością Amatorską UCZTA.

Na wystawie prac plastycznych i fotograficznych – uroczyście, ale w swobodnym, pogodnym nastroju otwartej w piątek w obecności przedstawicieli władz Ursynowa: radnego Pawła Lenarczyka, burmistrza Roberta Kempy i zastępcy burmistrza Klaudiusza Ostrowskiego – oraz w sobotnim „Dniu Poezji i Muzyki” swoje osiągnięcia zaprezentowało łącznie blisko pięćdziesięciu autorów z różnych zakątków kraju. Wystąpiły dwa zespoły wokalno-muzyczne – „Fantasmagoria” (Dariusz Rączka, Anna Kolasa-Rączka, Maciej Rejmentowski) i „Kadar” (Wiktor Kris Rydzewski, Dariusz Gajda). Słuchaliśmy również śpiewającego dziennikarza, Angelo Bieleckiego.

Nie zabrakło twórców z Ursynowa: „Dzień Poezji i Muzyki” rozpoczął się występem Wojciecha Dąbrowskiego, a swoje wiersze odczytał Tadeusz Sadowski. Ursynowianką jest też pomysłodawczyni UCZTY , poetka Janina Próchniewska. Na wernisażu wystawy podzieliła się z licznie przybyłymi gośćmi swoim specjalnie napisanym wierszem, poświęconym 90. rocznicy kapitulacji Warszawy. Na gitarze wtórował jej Dariusz Rączka.

VI UCZTA przeszła do historii, pozostawiając po sobie miłe wspomnienia i ślad w postaci pięknie wydanego, bezpłatnego „Almanachu”. Całe wydarzenie zostało sfinansowane ze środków Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy., dzięki czemu udział w nim i wstęp na nie też były bezpłatne.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA