Świetny mecz w Arenie Ursynów

02-11-2022 20:26 | Autor: red.
Siatkarski zespół Projektu Warszawa wygrał z Cerrad Enea Czarnymi Radom 3:0 (25:21, 25:20, 27:25) w meczu 7. kolejki PlusLigi. Najlepszym zawodnikiem meczu (MVP) został wybrany Jan Firlej.

W pierwszym secie obie drużyny wymieniały równe ciosy na siatce. Po stronie Projektu dobrze spisywali się Igor Grobelny i Andrzej Wrona, z kolei w ekipie Czarnych skutecznie punktował Mauricio Borges. W końcu od połowy seta to warszawianie narzucili swoim rywalom wysokie tempo i zmusili trenera Jacka Nawrockiego do wzięcia czasu na żądanie przy stanie 19:16. To jednak nie pomogło, a kolejne punkty na swoim koncie zapisywał Grobelny, który także zakończył seta wynikiem 25:21.

W drugiej partii szybko przewagę wypracował sobie Projekt, który prowadził już 15:12. Wówczas na boisku po drugiej stronie pojawił się Paweł Rusin, którego skuteczne ataki doprowadziły do stanu 18:18. Do gry włączył się jednak obchodzący dzisiaj 23. urodziny Linus Weber, który świetnie prezentował się w polu serwisowym i to on asem doprowadził do rezultatu 24:19. Zepsuta zagrywka gości przyniosła z kolei wynik 25:20 i prowadzenie 2:0 dla gospodarzy.

W trzeciej partii oglądaliśmy znacznie bardziej wyrównane widowisko. Na parkiecie pojawił się powracający po kontuzji Artur Szalpuk, a na boisku mogliśmy zobaczyć również Nielsa Klapwijka. Goście prowadzili już 22:19, ale w końcówce swoje szanse wykorzystali zawodnicy Projektu i doprowadzili do remisu 24:24. W tym fragmencie więcej zimnej krwi wykazali warszawianie, a konkretnie Klapwijk, który asem serwisowym zakończył spotkanie rezultatem 27:25 w trzecim secie.

Warta uwagi jest również wysoka frekwencja w Arenie Ursynów, gdzie mimo trudnej pory jaką była godzina 21:00 w świątecznym dniu 1 listopada zgromadziło się prawie 1100 fanów siatkówki.

Projekt Warszawa - Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:21, 25:20, 27:25)

MVP:Jan Firlej

Projekt Warszawa: Igor Grobelny, Piotr Nowakowski, Linus Weber, Kevin Tillie, Andrzej Wrona, Jan Firlej – Damian Wojtaszek (libero) oraz Jakub Kowalczyk, Niels Klapwijk, Kamil Baranek, Artur Szalpuk. Trener: Roberto Santilli.

Cerrad Enea Czarni Radom: Sebastian Warda, Paweł Woicki, Mauricio Borges, Bartłomiej Lemański, Damian Schulz, Piotr Łukasik – Mateusz Masłowski (libero) oraz Wiktor Nowak, Paweł Rusin, Daniel Gąsior, Bartosz Firszt. Trener: Jacek Nawrocki.