Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Świąteczny spacer w feerii świateł

22-12-2021 21:35 | Autor: Mirosław Miroński
Pandemia zmienia nasze życie. Dotyczy to także muzeów i obiektów kultury. Pałac w Wilanowie będzie zamknięty dla publiczności do 7 stycznia 2022. Nadal będzie można zwiedzać park wilanowski, Królewski Ogród Światła i rezerwat przyrody Morysin.

Zimowy Ogród Króla to wystawa świetlna nawiązująca do architektury i historii pałacu. Odwiedzając ją po zmroku, można poczuć się jak na królewskim dworze.

Wśród elementów świetlnej ekspozycji znajdziemy detale nawiązujące do herbu Jana III Sobieskiego i symboliki pałacu. Wejścia do ogrodu strzegą orły zdobiące rozświetloną pergolę. W ogrodzie północnym można pospacerować aleją obsadzoną pnączami oraz zobaczyć rozświetloną altanę, stylizowaną na XVII-wieczny wzór. Stamtąd przechodzi się do oświetlonego kandelabrami tarasu górnego, gdzie znajdują się świetlne herby króla Jana III oraz misternie zdobione pawilony. Po środku tej części ogrodu światłem rozkwitły też drzewka pomarańczowe – podobne do tych, które rosły w królewskiej oranżerii. Dla gości przygotowano również pięknie zdobioną świetlistą ramę, aby mogli w niej zrobić sobie zdjęcie na tle pałacu. Te i inne atrakcje są wciąż dostępne dla zwiedzających.

Bilety można nabyć w kasie, biletomatach oraz online. Organizatorzy zachęcają do tej ostatniej formy zakupu – jest najbezpieczniejsza. Więcej informacji można znaleźć na stronie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA