Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Sukces młodej mieszkanki Ursynowa

20-04-2016 21:00 | Autor: red.
Mieszkanka Ursynowa Agata Darnowska została laureatką ursynowskich eliminacji do 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego zajmując I miejsce w stołecznych eliminacjach konkursu. Oznacza to także, że jako jedyna w swojej kategorii „turniej recytatorski” zakwalifikowała się do eliminacji wojewódzkich konkursu.

Jest to koleiny etap Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Pani Agata od 2013 r. rozwija swoją artystyczną edukację w ursynowskim Domu Kultury Stokłosy,  uczestniczy w warsztatach teatralnych oraz gra w Teatrze Wolandejskim.

„Przede wszystkim jest mi niezmiernie miło, że Jury Eliminacji Stołecznych Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego uznało moje wykonanie za godne wyróżnienia. Jest to do mnie ogromny zaszczyt i cieszę się, że będę miała możliwość zaprezentowania tekstów w czasie Eliminacji Wojewódzkich. Aktualnie uczęszczam do Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich przy PO ASSITEJ i oraz jestem aktorką Teatru Wolandejskiego. Obecnie wraz z Zespołem pracujemy nad nowym spektaklem pt. "Przebudzenie Wiosny" w reżyserii Leszka Spychały, którego premiera odbędzie się za kilka tygodni w Teatrze Wolandejskim. Ostatni czas jest dla mnie bardzo gorący, gdyż jestem zaangażowana w inne ważne dla mnie projekty teatralne. Jestem permanentnie niewyspana, ale to co robię sprawia mi ogromną satysfakcję, a to rekompensuje wszelkie trudy„ – mówi Agata Darnowska.

„Wiedzieliśmy że nasi przedstawiciele reprezentują bardzo wysoki poziom, niemniej jednak wygrana stołecznych eliminacji jest powodem do dumy. W imieniu Zarządu Dzielnicy Ursynów gratuluję Pani Agnieszce i trzymam kciuki w kolejnych etapach” – komentuje wygraną zastępca burmistrza Łukasz Ciołko.

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski  jest  najstarszym i największym konkursem recytatorskim adresowanym do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych. Eliminacje są kilkustopniowe, począwszy od przeglądów środowiskowych po finały ogólnopolskie. Rywalizacja odbywa się w czterech turniejach: recytatorskim, poezji śpiewanej, teatrów jednego aktora i wywiedzione ze słowa. Głównym organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego jest Towarzystwo Kultury Teatralnej.

fot. Teatr Wolandejski/Kaja Głazowska

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA